RTX 3060 Ti termal macun değişimi sonrası 85 derece

Spino

Centipat
Kek günü
Daha fazla  
Merhaba, benim RTX 3060 Ti galakuro modeli ekran kartım %100 kullanımda 80'e çıkıyordu ben de termal macun değiştirmesi için bilgisayarcıya götürdüm. Şu an 85 derecelere çıkıyor acaba havadan mı dolayıdır? Bir daha değiştirtme imkanım yok. Nasıl düşürebilirim? Bu sıcaklık zarar verir mi ekran kartıma? Sıcaklık düşmesi için undervolt yaptığımda bile 82 derecelere çıkıyor. Zarar vereceğim diye oynamaya korkuyorum. Yardım eder misiniz? Ayrıca ekran kartlarının aşırı sıcaklık artışında frekans düşürerek yanmayı engellediğinj okumuştum, undervolt yapıp frekansı sabitlediğim zaman bu frekans sabitleniyor bu ekran kartına zarar vermez mi? Kasam mesh değil, ön kısmında 3, arka ve üst kısımda 1 fan var. Yeni fan alsam ve üsteki fanla değiştirsem etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abicim sana kim dedi macun değiştir diye işlemcimi bu işlemci bile 2 senede bir değiştirme yeterken ekran kartı macununu neden değiştiriyorsunuz.

Abicim sana kim dedi macun değiştir diye işlemcimi bu işlemci bile 2 senede bir değiştirme yeterken ekran kartı macununu neden değiştiriyorsunuz.
Kartın 3 yıllık değiştirilmemişti termal macunu

Macunu değiştirememiş.

Zararlı sıcaklık.

Ekran kartı yanar mı bu şekilde? Yapabileceğim bir şey var mı şu an imkanım yok değiştirmeye. Veya ekstra fan takarsam sorun çözülür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı