RTX 3060 Ti ve R5 3600X darboğaz yapar mı?

3600X gibi bir işlemci 3060 Ti'ye darboğaz yapmaz. UE5 motoruyla gelecek oyunlar. Matrix ilk örnek o zaman ne gibi bir fark olur onu o zaman görürüz. Günümüz oyunlarında her ikisini birden çok fazla zorlayacak oyun yok. RDR2 dahil buna. Cyberpunk'te dahil. Ayrıca 1080p de ve 2K da sorun olacağını sanmıyorum.

3600X gibi bir işlemci 3060 Ti'ye darboğaz yapmaz. UE5 motoruyla gelecek oyunlar. Matrix ilk örnek o zaman ne gibi bir fark olur onu o zaman görürüz. Günümüz oyunlarında her ikisini birden çok fazla zorlayacak oyun yok. RDR2 dahil buna. Cyberpunk'te dahil. Ayrıca 1080p de ve 2K da sorun oalcağını sanmıyorum.

3600 ile yapıyor. 3600X ile de yapar. Aralarında devasa fark yok.

3600 ile yapıyor. 3600X ile de yapar. Aralarında devasa fark yok.

Aralarında devasa bir fark yok. Neye göre darboğaz. Bu 3600X 3060 ekran kartını çalıştırıyor. Bizzat sistem kurdum. 3060 Ti'yi çalıştıracak güce sahip. Evet çalışma sistemi 5600 gibi olmayan bir işlemci ısınma sorunu var. Sıvı soğutma şart. Fazla abartıyorsunuz. Bir ara bir sistem toplayın darboğaz olur mu olmaz mı zamanla görürsün.

Aralarında devasa bir fark yok. Neye göre darboğaz. Bu 3600X 3060 ekran kartını çalıştırıyor. Bizzat sistem kurdum. 3060 Ti'yi çalıştıracak güce sahip. Evet çalışma sistemi 5600 gibi olmayan bir işlemci ısınma sorunu var. Sıvı soğutma şart. Fazla abartıyorsunuz. Bir ara bir sistem toplayın darboğaz olur mu olmaz mı zamanla görürsün.

Nerden nereye çekiyorsun konuyu alakasız örnekler vererek yorumunu haklı çıkartamazsın. Youtube'da dünya kadar test var o kadar video hatalı bir sen doğrusun herhalde.

Nereden nereye çekiyorsun konuyu alakasız örnekler vererek yorumunu haklı çıkartamazsın. YouTube'da dünya kadar test var o kadar video hatalı bir sen doğrusun herhalde.

O zaman 3070 Ti'yi bende 1080p de kullanıyorum halen. Ayrıca 3600X işlemci olsa yine kullanırdım. Yakında PC çöker herhalde. Video paylaşarak arkadaşa yardımcı olabilirsiniz. Ben fikrimi paylaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı