RTX 3060 Ti ve Ryzen 5 3600 darboğaz yapar mı?

crowley06

Femtopat
Daha fazla  
RTX 3060 Ti ve Ryzen 5 3600 1080P monitörde darboğaz yapar mı?

Genelde FPS oyunları oynuyorum, bazen de hikayeli oyunlar. Ve darboğaz yaparsa ne gibi sorunlarla karşılaşırım? Ekran kartı kendini %100 kullanmazsa ne olur herhangi bir sorun olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci odaklı oyunlarda bir tık yaşanır. Ancak yüksek FPS alacağınız için sorun olmaz. En az 3600 bulunsun elinizde
Oynayacağım oyunlar dedigim gibi Fps oyunları (Valorant-CsGo-Vs) yani ekran kartı ve işlemci bu oyunlar için tam yük altında çalışmassa pek bir sorun olur mu ?
Hangi 3060ti modelini tercih edeceksiniz?
Gigabyte rtx 3060 ti gaming oc.

Oynayacağım oyunlar dedigim gibi Fps oyunları (Valorant-CsGo-Vs) yani ekran kartı ve işlemci bu oyunlar için tam yük altında çalışmassa pek bir sorun olur mu ?

Gigabyte rtx 3060 ti gaming oc.
Bunlar sisteminizi tam yük altında çalıştıracak oyunlar değil. CS:GO oynarken bir tık yaşanacaktır. Ancak 300 üzeri FPS alacaksınız. Fark etmezsiniz bile.

Zaten çok yüksek FPS alacağınız için sıkıntı olmaz.
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Bunlar sisteminizi tam yük altında çalıştıracak oyunlar değil. CS:GO oynarken bir tık yaşanacaktır. Ancak 300 üzeri FPS alacaksınız. Fark etmezsiniz bile.

Saolasın bir de rdr 2 - cyberpunk 2077 dede 1080 ultra ayarlarda darbogaz bi sorun olacağını sanmıyorum ?

Bilmediğim için soruyorum, örnek olarak CS:GO da 300 üzeri fps alıp, biraz darboğaz yapma ihtimali var ya, eğer FPS i 144 e veya 240a sabitlersek ne ollur? Sonuçta bu durumda iki donanım da %100 olarak kullanılmayacak bir sorun teşkil ediyor mu? Darboğaz dediğimiz şey, ekran kartının renderladığı kareleri, aynı saniyede işlemcinin işleyememesi midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı