RTX 3060 Ti Vision vs RTX 3060 ROG STRIX V2

Bütçe
14000

teemo8

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Baslıktan da anlasılacagı üzere bu iki ekran kartı arasında kararsız kaldım. 3060 Ti'ın 3060'dan daha iyi oldugunu biliyorum ama ROG STRIX modeli sogutma vs gibi konularda cok daha iyiymis. Vision bu konuda ne seviyede bilmiyorum. Aorus kadar iyi degilmis oyle duydum Aorus da ROG STRIX seviyesinde oluyormus zaten ama vision serisi konusunda bilgi sahibi olan var mı? Hangi ekran kartını onerirsiniz? Bir de bu iki ekran kartı da LHR ve RGB midir?

Ben direkt hazır sistem alacagım ikisi de aynı fiyata geliyor. İşlemci Ryzen 5 5600X ikisinde de. Sadece ROG STRIX olan sistem RAM, SSD konusunda bir tık daha onde gibi. Hatta iki sistemi de link olarak bırakıyım fikirlerinizi de soylerseniz sevinirim.

**Not: Qp'deki PC'de bir iki degisiklik yapıyorum. Anakart 550M, RAM Corsair rg 2x8 GB, SSD XPG 512 GB 3500MB/s, güc kaynagı da 650 Watt yapıyorum. Bu haliyle 14300 yapıyor kasa. Bütçem de 14000 civarı zaten.

Yorumlarınız için simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3-5 derece daha iyi soğuyacak ve ışık saçacak diye %25 performans farkını çöpe mi atalım? RTX 3060 fiyatına göre zayıf bir karttır.

Screenshot_2.jpg

Aralarında 3-4 derece sıcaklık farkı olacak diye bir alt seri almak biraz saçma olur. Bence Vision alın bir sorun yaşamazsınız.

Sadece sogutmadan degil de, o kasada ram, ssd falan da biraz daha iyi oluyor ya ondan karar veremedim. Yani ekran kartından kısıp ram ve ssdyi mi daha iyi alsam. Gerci aralarında ne kadar fark var ondan da emin degilim
Hocam ram ve ssd ilerleyen zamanlarda güncelleştirmesi ya da yenisini alması kolay şeyler, ekran kartı konusunda her gün farklı fiyatlar görüyoruz ve tekli satış çok çok az aynı zamanda da fazlasıyla pahalı. Ben şahsen alacak olsaydım düşünmeden 3060 TI kartlı sistemi alırdım.

Katılıyorum ki zaten Vision serisinde de sıkıntı yaşamazsınız. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Aralarında 3-4 derece sıcaklık farkı olacak diye bir alt seri almak biraz saçma olur. Bence Vision alın bir sorun yaşamazsınız.
3-5 derece daha iyi soğuyacak ve ışık saçacak diye %25 performans farkını çöpe mi atalım? RTX 3060 fiyatına göre zayıf bir karttır.

Eki Görüntüle 1172528
Peki size zahmet o kasaya bir bakabilir misiniz? gaming.gen.tr olan. o ssd ram falan yeterli olur mu? zaten 3-5 aya degistiririm ram ve ssdyi. Baslangıc olarak soruyorum. Oyun amaclı olacak bu arada

Peki size zahmet o kasaya bir bakabilir misiniz? gaming.gen.tr olan. o ssd ram falan yeterli olur mu? zaten 3-5 aya degistiririm ram ve ssdyi. Baslangıc olarak soruyorum. Oyun amaclı olacak bu arada
3-5 ay sonra değiştiririm diyorsanız alabilirsiniz, ben ssd'yi değiştirmek yerine hdd alırdım çünkü ssd okuma yazma hızları gayet üst düzeyde ayrıca kronik sorunlu da değil. Ram tarafında SILICON çok bilinen bir marka olmasa dahi idarelik olarak kullanılabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı