RTX 3060 Tİ vs. RTX 3070

Ray Tracing teknolojisi RX6800'de de var. DLSS benzeri yazılımı da tanıtacaklar. Tercih senin ancak çok büyük performans farkı, VRAM avantajı gibi nedenlerle RX6800 alırdım yerinde olsam.

Ray Tracing teknolojisi RX6800'de de var. DLSS benzeri yazılımı da tanıtacaklar. Tercih senin ancak çok büyük performans farkı, VRAM avantajı gibi nedenlerle RX6800 alırdım yerinde olsam.
RT var olmasına ama hiç iyi çalışmıyor 6000 serisi ile RTX 3000 serisinin RT çekirdekleri çok güçlü, arka plan sesini yok etme gibi bir teknolojileride var. Tabii bunları saymam kararımın kesin olduğunu göstermez son kararı mağazada vereceğim.

DLSS benzeri yazılımı da tanıtacaklar.
Nvidia bu işi sadece yazılım ile değil aynı zamanda Tensor çekirdekleri ile yapıyor diye biliyorum. AMD kartlarını tanıttığında ben de 6800 için yükselmiştim fakat incelemeler geldikten sonra -konu sahibinin de belirttiği gibi. ''Nvidia RTX, DLSS ve diğer işe yarar teknolojileriyle öne geçiyor.''

Bunun için yeni konu açmalısın.

Nvidia fan boyu değilim ama hiç bir zaman AMD sevemedim ve gözümde Nvidia RTX, DLSS ve diğer işe yarar teknolojileriyle öne geçiyor.
Yeni konu açtım, yardımcı olabilir misiniz? 🙂

(3060 Ti için 3600 kullanıldığını baz alıyorum).Çok uzun süre kullanılması planlanıyorsa 3070 yerine 3060 Ti tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.(5k gibi olursa)ekran kartı ileride eskiyip 3A oyunları 1080P'de ancak oynatabilecek duruma geldiğinde ekran kartı için verilen +1000 TL'yi işlemciye yatırmış olup, 3600 yerine 5600X almış olmak daha mantıklı olabilir. 1080P 60-70-80 FPS bandında 20/25 FPS kadar bir getirisi olacaktır.(YouTube videolarında gördüğüm kadarıyla, yanlışım varsa lütfen düzeltin).1080'de işlemcinin önemi 2kya göre daha yüksek. Benim gibi bilgisayarı öldürene kadar kullanmıyorsanız 3070'de mantıklı bir tercih olabilir tabii.

4500 TL'ye iyi model Galax 3060 Ti varken ikisini de almazdım aşırı kazık. Aradaki fiyat farkına değmez %10 civarı fark var.

bende 5600x+3070 palit gamerock oc düşünüyorum , 2 k 144 hz civarı bir monitör ile uzun yıllar 2 k keyfini sürdürmek amacım, 3060ti kafa karıştırmadı değil ama arkadaşlarında dediği gibi bundan 3 4 yıl sonra verdiğimiz 1000tl belki kendini amorti eder diye düşünüyorum.uzun yıllar laptop kullanıcısı olarak bunda karar kıldım, değerli fikirleriniz benim için önemli arkadaşlar lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.

Bende bu iki ekran kartı modelinde kaldım sonuç olarak uzun vadeli 2k oyun için hangisi alınmalı ?

Galax sg modelini almayı düşünüyorum.

Bende bu iki ekran kartı modelinde kaldım sonuç olarak uzun vadeli 2k oyun için hangisi alınmalı ?

Galax sg modelini almayı düşünüyorum.
Açıkçası ikiside alınabilir. 3070'e 1000TL fazla vermeye gerek yok bence.

Geri
Yukarı