RTX 3060 Ti vs RX 6700 XT

Drozvenn

Decapat
Daha fazla  
Bu iki ekran kartı arasında gidip geliyorum. Alacağım sistemin içerisinde iki modelinde ASUS Dual serisi var. Soğutma konusunda hangisi daha iyidir? VRAM farkı var arada ve alacağım monitörde FreeSync teknolojisi var. AMD bu açıdan daha iyi bir seçenek mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma konusunda AMD Kartlar daha iyi, bu arada oynadığınız oyunlar çoğunlukla DX11 API'si üzerinden çalışan oyunlar ise AMD kart önermem DX11 oyunlarda sıkıntı çıkarıyor.

Fakat bu benim kişisel deneyimim belki sizde sorun çıkmaz, AMD Alabilirsiniz.

6700XT kağıt üzerinde daha iyi bir kart şu an ama coil whine olur, yazılımsal hata olur, kimsenin görmediği crashler görürsün vb vb. Sana burada AMD öneren kimse ise o sıkıntıları yaşadığın zaman kardeşim hemen otobüse atlayıp geliyorum sorununu çözeceğim demez, garanti ile kargo ile ve forumda yardım postlarında sen uğraşırsın. Ben olsam şu an 6700XT alıp o riski alırdım ama bu sorunlarla uğraşmayı göze aldığım için.

Hocam ben bilgisayardan anlarım sürücü sorun çıkarırsa önemli bir iş yapmıyorum zaman önemli değil çözerim devam ederim diyorsan AMD kart alabilirsin. Ama eğer görüntü hataları almak istemiyorsan kargo ile garanti ile hep uğraşamam zamanım değerli bilgisayarsiz kalamam diyorsan AMD çok onermem. Kısacası sana kalmış sorunlarla uğraşmayı göze alırsan AMD alamıyorsan NVIDIA.

Hocam çoğunluk AMD önermiş fakat uğraşmak istemediğim için NVIDIA alacağım. Fakat bazı yerlerde okuduğuma göre DLSS sürümünden dolayı 3060Ti ve 4060 arasında kaldım. FPS testlerini izlediğimde 3060Ti önde götürüyor. DLSS teknolojisinde ise 4060 önde hangisini seçmeliyim?

Hocam çoğunluk AMD önermiş fakat uğraşmak istemediğim için NVIDIA alacağım. Fakat bazı yerlerde okuduğuma göre DLSS sürümünden dolayı 3060 Ti ve 4060 arasında kaldım. FPS testlerini izlediğimde 3060 Ti önde götürüyor. DLSS teknolojisinde ise 4060 önde hangisini seçmeliyim?

Hocam sadece oyun mu oynuyorsunuz ya da çoğunlukla mı oyun oynuyorsunuz? Eğer çok işim olmuyor oyun oynayacağım diyorsanız 4060 alabilirsiniz. Render alıyorum kas gücü ile işim oluyor oyun oynamıyorum diyorsanız 3060 Ti seçebilirsiniz ancak arada o kadar fark yok. Tabii 18 Temmuz'da 16 GB 4060 Ti çıkacak belki ilginizi çekebilir.

Tabii güç bakımından 4060 çok daha verimli bir kart.

Hocam sadece oyun mu oynuyorsunuz ya da çoğunlukla mı oyun oynuyorsunuz? Eğer çok işim olmuyor oyun oynayacağım diyorsanız 4060 alabilirsiniz. Render alıyorum kas gücü ile işim oluyor oyun oynamıyorum diyorsanız 3060 Ti seçebilirsiniz ancak arada o kadar fark yok. Tabii 18 Temmuz'da 16 GB 4060 Ti çıkacak belki ilginizi çekebilir.

Tabii güç bakımından 4060 çok daha verimli bir kart.
Oyun oynuyorum hocam render almakla işim olacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı