RTX 3060 undervolt nasıl yapılır?

Hocam bende sıcaklıklarımı sizinki gibi yapmak istiyorum ondan Undervolt'a başvurmak istedim üstelik ben CS gibi bir oyunda bile 150 160wlere çıkıyorum.

İşte sıkıntı var hocam bende yazdığım mesajda ona inandığımı söyledim zaten artık iade edemeyeceğime göre işi UV ile çözmeliyim.

Ben de diyorum ki sorun yok 70-75 derece sıcak değil bu kartın fanları bile 60'dan sonra açılıyor sizce 10 derece sonra sıkıntıya giriyor olabilir mi 3060 gibi bir kartı niye UV yapıp performansını düşürüyorsunuz ki ayrıca o videolara da çok takılmayın ayar değiştirip sistem övmeye çalışan insanlar var.

Hocam bende sıcaklıklarımı sizinki gibi yapmak istiyorum ondan Undervolt'a başvurmak istedim üstelik ben CS gibi bir oyunda bile 150 160Wlere çıkıyorum

CS'de ısınmasının sebebi muhtemelen 300+FPS ile oynamanız illa ısınmasın diyorsanız FPS kilidi açabilirsiniz monitörünüze göre bence FPS 180e sabitlenebilir. Ama arkadaşlara katılıyorum sıcaklılar gayet normal.

10-15 derece fark ettiriyor. Ekran kartının gücünü düşüreceğine böyle yapabilirsin.
kasanın camını çıkardım pencereyi açtım 4 derece düştü

10-15 derece fark ettiriyor. Ekran kartının gücünü düşüreceğine böyle yapabilirsin.
bide üstüne pervane açtım sonuç böyle

peki ya hocam siz bilgisayarınızı kapatınca kapağı ve camı geri takıyormusunuz

Dosya Ekleri

• Ekran_goruntusu_2023-02-23_143056_copy_1785x1004.png
    Ekran_goruntusu_2023-02-23_143056_copy_1785x1004.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
2 ay kadar önce GameGaraj'dan Hero 5A - Game Garaj şu sistemi özelleştirip satın almıştım fakat ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları daha yeni gözüme çarpmaya başladı işlemcide stok fan ile 85 görüyor ekran kartında ise 73'leri görüyordum işlemciyi eco Mode'yi açarak çözdüm ve ileride bir soğutucu almayı düşünüyordum sonra ekran kartı kısmına bakınca ısı ve TDP değerlerinin normal olmadığının farkına vardım AAA oyunlarda 70-75 derecede 170W çekerken çok sistem istemeyen Valorant CS gibi oyunlarda bile 70'leri ve 150wleri görüyor yetkili firmayla iletişime geçip derdimi anlattığımda bana her şeyin normal olduğu söylendi ama ben normal olmadığını biliyordum YouTube'dan ve forumlardaki INNO 3D testlerine bakınca arada 10-15 derece ve 70W kadar fark olduğu anlaşılıyordu verhasılkelam bende firmanın defolu mal sattğını düşünüyorum ve o kasayı garantiye göndersem bile düzeltemeyeceklerini biliyorum ondan dolayı undervolt yapmaya karar verdim nasıl yapılır bilen biri veya bana yardımcı olabilecek biri var mı?

Hocam aynı ekran kartı bende 83 derece falan oluyor 2300 RPM de sıcak diye uğraşıyorum 75 derece diyorsunuz siz :)

Geri
Yukarı