RTX 3060 uyumlu sistem önerisi

JaePhoenix

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba,

Halihazırda elimde "Gigabyte GeForce RTX 3060 vısıon OC 12 GB GDDR6 192bit NVIDIA" ekran kartı var ve bu ekran kartına uyumlu sistem toplamak istiyorum. Diğer parçalara yaklaşık 10.000 TL gibi bir bütçe ayırdım, önerdiğiniz parçalara istinaden en uygun internet sitesinden taksitli alışveriş yapmayı planlıyorum. Piyasadan uzak olduğum için bu miktarın yeterliliği konusunda bir fikrim yok (işlemci ve anakarttan pek kısmakta istemiyorum.), bu kapsamda öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Son olarak çok fiyat farkı yaratmayacaksa kasa beyaz renk olursa iyi olur.

1000 TL gibi fiyatlara B550M bulunabiliyor , işlemci ise bence Ryzen 5 5600x olmalı.
Son zamanlarda kasaları pek incelemiyorum şu an piyasada en fiyat performans kasa hangisidir bilemem fakat bilinen markalardan uzaklaşmanızı tavsiye etmem.

Dostlar merhaba,

Halihazırda elimde "Gigabyte GeForce RTX 3060 vısıon OC 12 GB GDDR6 192bit NVIDIA" ekran kartı var ve bu ekran kartına uyumlu sistem toplamak istiyorum. Diğer parçalara yaklaşık 10.000 TL gibi bir bütçe ayırdım, önerdiğiniz parçalara istinaden en uygun internet sitesinden taksitli alışveriş yapmayı planlıyorum. Piyasadan uzak olduğum için bu miktarın yeterliliği konusunda bir fikrim yok (işlemci ve anakarttan pek kısmakta istemiyorum.), bu kapsamda öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Son olarak çok fiyat farkı yaratmayacaksa kasa beyaz renk olursa iyi olur.
hocam artık bu kadar tesadüf olur. neredeyse birebir aynı durumdayız. sadece benim kartım pny dual revel rtx 3060 ve ayrıca elimde 750w psu hazır.

bu yolda ben de 10 bin bütçeyle araştırmalarıma başladım. @Kerimexe hocamızın önerdiği üzer benim de okuduğum kadarıyla ryzen 5 5600x bu anlamda en doğru seçim olacak gibi. anakartta ise asus tuf b560m+ gözüme kestirdim ama 2.2k da az değil hani. kalan ekipmanlar için maalesef güncel bilgim bulunmuyor.

bu çerçevede ben de tavsiyelere açığım şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı