GT 440 ekran kartı çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Tolgahino

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 240 GB
Ekran kartı
GT 440
Anakart
Asboard H61
İşlemci
Intel I3 2120 3.3ghz
Arkadaşlar, merhaba. Yeni bir işlemci aldım ve işlemciyi çıkartıp taktıktan sonra anakartımın işlemci pin soketleri yamuldu. Bu yüzden yenisini değil, eski işlemciyi kullanıyorum şu an. Bunun üzerine kullandığım anakartı değiştirip yenisini taktık. İşlemci ve RAM'ler sorunsuz şekilde çalışıyor, ama GT 440 ekran kartım bilgisayarcıda çalışıyor, benim bilgisayarımda çalışmıyor. Eski ekran kartım HD 5450 ise bilgisayarımda çalışıyor. Neden böyle oluyor ve bilgisayarcıya gitmeden bu sorunu nasıl çözebilirim?

Benim biraz kafa karıştı uykulu uykulu. Şu soruları yanıtlar mısın?

Eski işlemcin ve anakartın:
Bu işlemci ve anakart ile sağlam kullandığın ekran kartı:

Yeni aldığın anakart ve işlemcin:

Şu anda kullanmaya çalıştığın işlemcin ve anakartın:
Tabiki hemen

Intel i3 2120 anakart Gigabyte ga-h61m ds2

GT 440

Anakart Asboard H61 1155LGA (işlemci büyük nesil olduğu için sattım)

İ3 2120 Asboard H61 1155LGA

Tabiki hemen

Intel i3 2120 anakart Gigabyte ga-h61m ds2

GT 440

Anakart Asboard H61 1155LGA (işlemci büyük nesil olduğu için sattım)

İ3 2120 Asboard H61 1155LGA
Yeni anakartta işlemciden görüntü alabiliyorsunuz anladığım kadarıyla, değil mi?
BIOS güncellemesiyle düzelir mi diye bi düşündüm ama sanırım bu anakartla ilgili hiçbir BIOS yok ortalıkta.
BIOS pilini çıkarıp sıfırlama yapıp tekrar takmayı deneyin.
Tekrar işlemci pinlerini bi kontrol edin.
Anakart desteklemiyor olabilir diyecektim eğer ekran kartı PCIe 3.0 olsaydı ama ekran kartı da 2.0'mış zaten.

Yeni anakartta işlemciden görüntü alabiliyorsunuz anladığım kadarıyla, değil mi?
BIOS güncellemesiyle düzelir mi diye bi düşündüm ama sanırım bu anakartla ilgili hiçbir BIOS yok ortalıkta.
BIOS pilini çıkarıp sıfırlama yapıp tekrar takmayı deneyin.
Tekrar işlemci pinlerini bi kontrol edin.
Anakart desteklemiyor olabilir diyecektim eğer ekran kartı PCIe 3.0 olsaydı ama ekran kartı da 2.0'mış zaten.
Evet doğrudur efendim yeni anakarttan işlemciden görüntü alabiliyorum işlemci pinleri sağlam bios pilini söküp 15 saniye beklettim yinede olmadı

Baktım bulamadım baya da eski bir bios görüntüsü var graphic config kısmında dediğiniz şeyler yok

Pci express clock gating diye bişi var hocam onu disabled yaparsam değişir mi sizce
O ayarın bize yarayacağını sanmıyorum.
Bu arada anakart markası Asboard kesin olarak değil mi?
İnternette bu model altında satılan yorumlara baktığımda satıcı "izoly" gibi üst düzey kalitede bir firma (!) olduğu için farklı model yollamış ve ekran kartı çalışmayan kişiler olmuş.

O ayarın bize yarayacağını sanmıyorum.
Bu arada anakart markası Asboard kesin olarak değil mi?
İnternette bu model altında satılan yorumlara baktığımda satıcı "Izoly" gibi üst düzey kalitede bir firma (!) olduğu için farklı model yollamış ve ekran kartı çalışmayan kişiler olmuş.

Evet, açıldığında Asboard yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı