RTX 3060 ve 3060 Ti arasındaki saçma fiyat farkı

Eray Cemiyet

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Yakın zamanda ekran kartı güncellemesi yapacağım. RTX 3060 veya 3060 Ti düşünüyorum fakat arasında 2-3K fiyat farklarını gördüğüm oldu.
Örneğin Galax RTX 3060 Ti 7000 TL fiyatlar da seyrediyorken aynı marka modelin RTX 3060 Ti ekran kartı güncel olarak 10.000 TL civarlarında. Bir açıklaması var mıdır bunun? Veyahut fiyat farkına değecek bir performans farkı var mıdır?

3060 Ti 3070'e çok yakın bir kart, performans farkı büyük. Aradaki fiyat farkı paramızın değersiz olmasından kaynaklanıyor, örnek ürünün 100 dolar daha pahalı olması fiyat farkını vergide eklenince 2 bin TL'nin üzerine çıkarıyor. 🤬

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu sonuna kadar izledim. 2K ayarlarda ortalama 10 FPS fark ediyor. Sanırım düz 3060 alacağım :)

Videoyu sonuna kadar izledim. 2K ayarlarda ortalama 10 FPS fark ediyor. Sanırım düz 3060 alacağım :)
Aradaki fark daha fazla aslında ama neyse, kanalın halt yemesi diyelim. Bunları boşverin ve 6700 XT alarak rahatınıza bakın, iki karttan da güçlü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hatta yapılan son testlere göre 3070'i 2-3 FPS farkla geçmiş gibi gözüküyor.

Aradaki fark daha fazla aslında ama neyse, kanalın halt yemesi diyelim. Bunları boş verin ve 6700 XT alarak rahatınıza bakın, iki karttan da güçlü.

Hatta yapılan son testlere göre 3070'i 2-3 FPS farkla geçmiş gibi gözüküyor.

AMD tarafında coil whine problemi kafamı çok kurcalıyor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı