RTX 3060 ve i5 10400F sistem yükseltilmeli mi?

Emirhan5445

Decipat
Makaleler
1
Daha fazla  
İşlemcimden dolayı biraz da güncellemeyi düşünüyorum parçaları. Tek tek satsam şu an en kotu ıhtımalle bıle 15 16 bin yapcagını dusunuyorum. Sızce sadece ıslemcı ve anakart guncellleyıp bırakayim mi yoksa komple satıp sıfır sıstemmı alayım?
  • Ekran kartı 3060 12 GB V2 OC 3 fanlı.
  • Islemcı i5 10400F.
  • Anakart ASUS H510M-K
  • Rampage sıvı sogutma.
  • Corsair Vengeance Pro 16x2 3600MHz RAM.
  • Samsung 980 1TB M.2 SSD.
  • MLD 480GB SSD.
  • 1 TB HDD.
  • Rampage kasa + PSU.

Hocam ne 15-16 bini? Adamlar 12 ay taksit imkanı ile senin bilgisayarının muadili performansı sağlayacak sistemleri senin dediğin fiyattan daha ucuza 0 olarak satıyorlar. Bence gayet iyi bir sistemin var ama illa yenilemek istiyorsan sadece işlemci+anakartını satıp üst nesillere geç.

Hocam sistem şu an iyi ama işlemciyi değişebilirsiniz, hatri sayilmayacak kadar darboğaz var. (anakart değişimi de mantıklı olur.)

İşlemcimden dolayı biraz da güncellemeyi düşünüyorum parçaları. Tek tek satsam şu an en kotu ıhtımalle bıle 15 16 bin yapcagını dusunuyorum. Sızce sadece ıslemcı ve anakart guncellleyıp bırakayim mi yoksa komple satıp sıfır sıstemmı alayım?
  • Ekran kartı 3060 12 GB V2 OC 3 fanlı.
  • Islemcı i5 10400F.
  • Anakart ASUS H510M-K
  • Rampage sıvı sogutma.
  • Corsair Vengeance Pro 16x2 3600MHz RAM.
  • Samsung 980 1TB M.2 SSD.
  • MLD 480GB SSD.
  • 1 TB HDD.
  • Rampage kasa + PSU.
i5 10400F'e sıvı soğutma almak ilginçmiş açıkçası. Onun dışında anakart ile işlemci bir yana, oyunlarda daha fazla performans almak istiyorsanız ekran kartını değiştirin kasanın eğer hava akışı yeterince iyiyse kasayı değiştirmeyin, PSU'yu değişmelisiniz. Ben olsam 3060 satıp 6700XT misal olarak aldığım zaman onu kör bir kazığa bağlamam. O yüzden alacağınız kart için de kaliteli bir PSU da almalısınız. İşlemci yeterince iyi.

Ne için güncelleme yapmak istediğini yazarsan hangi parçaları yükseltmemiz gerektiğini daha iyi anlayabiliriz.

Ne için güncelleme yapmak istediğini yazarsan hangi parçaları yükseltmemiz gerektiğini daha iyi anlayabiliriz.

Daha fazla performans, FPS.

i5 10400F'e sıvı soğutma almak ilginçmiş açıkçası. Onun dışında anakart ile işlemci bir yana, oyunlarda daha fazla performans almak istiyorsanız ekran kartını değiştirin kasanın eğer hava akışı yeterince iyiyse kasayı değiştirmeyin, PSU'yu değişmelisiniz. Ben olsam 3060 satıp 6700XT misal olarak aldığım zaman onu kör bir kazığa bağlamam. O yüzden alacağınız kart için de kaliteli bir PSU da almalısınız. İşlemci yeterince iyi.

Kasamı değiştireceğim bir arkadasta NZXT var takaslıcam.

Daha fazla performans, FPS.

Kasamı değiştireceğim bir arkadasta NZXT var takaslıcam.
Eğer o kasanın hava akışı iyi ise değiştirin. Parçalar ısınıyor mu ısınmıyor mu sorabilirsiniz. Hava akışı kötü olursa sizin parçalarınız da ısınacaktır bundan ötürü. Ayrıca PSU'yu da değiştirin yukarıda dediğim gibi.

Eğer o kasanın hava akışı iyi ise değiştirin. Parçalar ısınıyor mu ısınmıyor mu sorabilirsiniz? Hava akışı kötü olursa sizin parçalarınız da ısınacaktır bundan ötürü. Ayrıca PSU'yu da değiştirin yukarıda dediğim gibi.

Kendı kasam ıcın dıyorum benımkı berbat denır kasa+PSU 1000TL'ye almıstım ondan aldım yoksa almazdım ama parcalar ısınmıyor ekran kartı 56 57 ıslemcı 50'yı gecmıyr.

Yeni konular

Geri
Yukarı