RTX 3060 ve i7 10700F sistemde oyun oynarken FPS düşüyor

Hulker933

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, beni kanser eden bir sorunla uğraşıyorum bayağıdır, sorunu bir türlü bulamadım sistemim.

RTX 3060.
i7 10700F.
MSI 460M a Pro.
G.Skill Ripjaws 3000MHz 32 GB RAM.
Kigston M.2 SSD 450 GB.
Patriot 420 GB.

Bu sistemde Fortnite oynarken Build fight girdiğim zaman anlık 2 saniyelik takılmalar oluyor. 240 Hz monitörüm var ama G-Sync açıp sabitlesem bile FPS oyun akıcı olmuyor. PC yavaşlık hissediyorum kaç kere format attım bana mısın demiyor. Çözüm önerileriniz nedir? Önceden i510400F işlemcim vardı 1660 Super ekran kartım onda bile daha akıcı oynuyordum neredeyse. Oyunun optimizasyonumu sıkıntılı benim PC mi anlamadım. Ve her NVIDIA güncellemesi geldiğinde oyunlarda PC kendinden geçiyor neredeyse. Yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkür ederim.

600+Gold PSU kullanıyorum ama FPS oyununda takılma yapıyor 2-3 saniyelik, artık sorunun PSU olduğunu düşünmeye başladım ama bu zamana kadar hiç reset atma olmadı, sadece 2-3 kere Fortnite oyununda ana menüye girerken donmadan dolayı reset atmıstı. Sizce optimizasyon sorunu oyundan mı yoksa bilgisayardan mı? Diğer bütün bileşenler test edildi ve hiçbirinde sıkıntı yok, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, kafayı yemek üzereyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı