RTX 3060 ve R5 3600 uyumlu mu?

Bir hayalin daha sonuna geldik arkadaşlar. Biraz önce RTX 3060 için bir arama yaptım. Link'ten siz de ulaşabilirsiniz. Doğru fiyatları ne denli yansıtır bilmiyorum. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Ama RTX 3060 7600TL - 12500TL aralığında yerini almaya başlamış. Tabiki 25 Şubat'ta resmi olarak satışa çıkınca fiyatı farklı olacaktır. Ama ne kadar fark eder bilemedim.
RTX3060 ilanı göremedim 3060Tİ gördüm, zaten bu fiyatlar 2 aydır böyle normal yani daha stokta olmadığı için.

Fiyatlar hemen hemen aynı olduğundan ayırt edilmesi zorlaşıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    41,1 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    39,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    46,5 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    72,9 KB · Görüntüleme: 34
Fiyatlar sızmış sanırım MSI Gaming 2 fanlı modeli 514$ dolar civarı, Ventus veryonu 480$ civarı deniyor bakalım 1-2 güne tam olarak göreceğiz.

Dosya Ekleri

• nvidia.png
    nvidia.png
    578,8 KB · Görüntüleme: 35
Ülkemizdeki dolar kuru, dünyayı sarsan pandemi, mining belası. Bunların hepsini bir araya getirdiğimizde aslında abartılı olmayacak fiyatlar KDV dahil 500 - 550$ (3590TL - 3949TL [$=7,18]). Ama maalesef biraz daha yüksek olacak gibi fiyatlar. Her geçen dakika ümidim tükeniyor ☹️

Ülkemizdeki dolar kuru, dünyayı sarsan pandemi, mining belası. Bunların hepsini bir araya getirdiğimizde aslında abartılı olmayacak fiyatlar KDV dahil 500 - 550$ (3590TL - 3949TL [$=7,18]). Ama maalesef biraz daha yüksek olacak gibi fiyatlar. Her geçen dakika ümidim tükeniyor ☹️

Direk X10 diye hesaplıyorum ben 5K genel fiyat olacak gibi.

Direk X10 diye hesaplıyorum ben 5K genel fiyat olacak gibi.

Muhtemelen o şekilde olacak. Ancak orada şu sorular devreye giriyor. Orta seviye yeni bir kart almak mı? Yoksa üstüne biraz daha ekleyip ikinci el olarak bir önceki nesil üst seviye sayılabilecek (2070 vb.) Bir kart almak mı? Ben 5 yıl önce GTX 1060 3GB almıştım. Halen işimi görüyor ancak yenilemediğim tek donanımım. Değiştirip değiştirmemek konusunda çok kararsız kaldım. Sanırım biraz piyasayı takip etmek en mantıklısı. Bakalım neler olacak.

Geri
Yukarı