RTX 3060 ve R5 5600 darboğaz yapıyor

Bu iki bileşenin birbirlerine darboğaz yapması pek olası değil. Sorun tahminimce başka bir şeyden kaynaklanıyor. İlk iş olarak sistem bilgilerinizi belirtin ki, yardımcı olmaya çalışalım.

RTX 3060 ekran kartım işlemcimle darboğaz oluyor. Sistemi İtopya'dan aldım. Sistemde bir sıkıntı mı var acaba?

Darboğaz değildir işlemcin çok ısındığından güçsüz kalıyordur sıcaklık değerleri neler soğutucun stoksa değiştir o sistem darboğaz yapmaz İtopya gibi bir şirketde bunu sana darboğazlı satmaz.

RTX 3060 ekran kartım işlemcimle darboğaz oluyor. Sistemi İtopya'dan aldım. Sistemde bir sıkıntı mı var acaba?

Darboğaz değildir o. Bende de RX6600 i5 9400F var. İşlemci ekran kartını besliyor fakat işlemciye yüklenen oyunlarda yetersiz kalıyor bu yüzden grafikleri fullleyip ekran kartına ağırlık verin sorun çoğu ihtimal çözülecektir. Valorant bende 160 240FPS arası ayarları orta ve yüksel dağılımla ayarladım ekran kartına da ağırlık biniyor stabil oynuyorum. Fakat düşüğe alınca FPS 100'lere iniyor.

Ben işlemciyi 5500 diye okudum. Yorumu 5500 için yapmıştım. 5500 ile tam olarak böyle bir sorun yaşanıyor 5600 ile neredeyse imkansız.

Geri
Yukarı