RTX 3060 vs 3070

Turgay atalay41

Picopat
Daha fazla  
İyi günler herkese, bir şey sormak istiyorum,
Laptop alacağım ama biraz kararız kaldım. RTX 3060 115-130 watt mı daha iyi olur yoksa 3070 80-95 watt mı? Laptop önerilerine de açığım,
Teşekkürler şimdiden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç 3060 gibi duruyor ama işlemcinin de etkilediğini göz önünde bulundurmak lazım.

Ben olsam 3070 i tercih ederdim ancak aralarında devasa bir fark yok performans olarak. Oyunları hangi çözünürlükte oynayacaksınız ?

Gayet sağlam cihaz. Ekranı çok güzel 500 nit parlaklığı var ve IPS panele sahip. Ayrıca 16:10 yani yukarıdan ve aşağıdan daha geniş bir görüntü sunuyor. Kasası tank gibi malzemesi çok kaliteli. Oyun performansı ise 2k ultra-high oynayamadığım oyun yok. RDR2, Cyberpunk 2077, Detroit Become Human, Forza Horizon 5 ve Battlefield 5 gibi sistem isteyen oyunlarda bile herhangi bir sorun yaşamadım.

Eksi olarak bu modeldeki RAM'ler yavaş. 1080p oyun testlerinde daha iyi bir RAM ve stok RAM test edildiğinde aradaki fark %10 civarında. 2k oyun testlerinde ise fark yok denecek kadar az. Bu sebeple sorun etmedim alırken.
Bu fiyata daha iyisi var mı bilmiyorum.

İyi günler herkese, bir şey sormak istiyorum,
Laptop alacağım ama biraz kararız kaldım. RTX 3060 115-130 watt mı daha iyi olur yoksa 3070 80-95 watt mı? Laptop önerilerine de açığım,
Teşekkürler şimdiden.

Saf performansları kafa kafaya olsa da 3070 de %25 daha fazla RT Core %33 DLSS için gerekli tensör çekirdeği 2 GB + VRAM'i var, aynı performansı verdikleri durumda DLSS + RT açtığında arada ciddi fark oluşur 3070 lehine ayrıca oyun harici programlarda da 3070'in CUDA sayısı daha çok işe yarayacaktır.

Geri
Yukarı