RTX 3060 vs RTX 3070

• Konuyu başlatan nowe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B

nowe

Hectopat
Merhaba elimde gayet temiz garantisi olan Red Devil 6700XT var onu satıp NVIDIA serisi kart almak istiyorum. Aklımda 3060 veya 3070 var. 5600X MSI B550 Edge kombinasyonu ile birlikte ekran kartı ikinci el alacağım. Bana marka model bazında soğutma başarısı guzel olan önerileri beklemekteyim sizlerden.

6700XT'den 3060'a düşmek mantıksız olur kart temiz diyorsunuz bir sorunu var herhalde ki güçten kısıyorsunuz pek anlayamadım 3070 seçmeniz daha mantıklı olur.

Sorun şu benim eski kartım r9 280x cs go oynuyorum sadece yeni kartta oyunda anlam veremediğim şekilde oyun oynarken harita değişimlerinde atıyor bu bazen 1 saat sonra oluyor bazen 10 dk sonra. Eski kartımla uzun zamandır oynuyorum böyle birsey yaşamadım. kartın bir sorunu yok sanki uyum problemi var.. bu yuzden nvidia deneyimlemek istedim.. 3070 tavsiyesi alayım o zaman.. Gönül ister sıfır alayım ama bütçem buna izin vermiyor.

Elden almak istersen, Şehir belirtirseniz iyi olur. Pek markalara takmamak lazım. Biraz yanlış anladım.
Ben İstanbul da yaşıyorum muhtemelen de İstanbul içinden bakacağım

1.5 yıl oldu sistemimi yenileyeli. Daha öncesinde r9 280x ile AMD fx serisi işlemci ile gittim 6 yıl kullanmisimdir. İstesem yine r9 280x ile de giderim. Kart hala duruyor.. Sistemimi güncelledigim için yeni bir kart ile devam etmek istedim. Yoksa ben yine r9 ile yoluma devam edebilirim. Yeni kart bana ekstra 70-80 fps veriyor. Bana tek artısı bu şu anda oynarken. Düşük ayarlarda olmasina ragmen..bu tarz sorunlar oyu zevkini baltaliyor. bir de nvidia ile şansımı denemek istedim. Bu yüzden marka model önerisi istedim benim aklımda olanlar var elbette. Asus dual, pny ichill, palet gamingpro, msi Ventus. 3070 de ikinci el bile pahalı.. dediğim gibi dönüp dolaşıp bütçeye geliyor.. Bilmiyorum bu yaşadığım sorunu belki nvidia ile de yaşayacağım emin değilim. Herkes daha uyumlu olduğu düşünüyor.

Son düzenleme:
Sorun şu benim eski kartım r9 280x cs go oynuyorum sadece yeni kartta oyunda anlam veremediğim şekilde oyun oynarken harita değişimlerinde atıyor bu bazen 1 saat sonra oluyor bazen 10 dk sonra. Eski kartımla uzun zamandır oynuyorum böyle birsey yaşamadım. kartın bir sorunu yok sanki uyum problemi var.. bu yuzden nvidia deneyimlemek istedim.. 3070 tavsiyesi alayım o zaman.. Gönül ister sıfır alayım ama bütçem buna izin vermiyor.

Ben İstanbul da yaşıyorum muhtemelen de İstanbul içinden bakacağım

1.5 yıl oldu sistemimi yenileyeli. Daha öncesinde r9 280x ile AMD fx serisi işlemci ile gittim 6 yıl kullanmisimdir. İstesem yine r9 280x ile de giderim. Kart hala duruyor.. Sistemimi güncelledigim için yeni bir kart ile devam etmek istedim. Yoksa ben yine r9 ile yoluma devam edebilirim. Yeni kart bana ekstra 70-80 fps veriyor. Bana tek artısı bu şu anda oynarken. Düşük ayarlarda olmasina ragmen..bu tarz sorunlar oyu zevkini baltaliyor. bir de nvidia ile şansımı denemek istedim. Bu yüzden marka model önerisi istedim benim aklımda olanlar var elbette. Asus dual, pny ichill, palet gamingpro, msi Ventus. 3070 de ikinci el bile pahalı.. dediğim gibi dönüp dolaşıp bütçeye geliyor.. Bilmiyorum bu yaşadığım sorunu belki nvidia ile de yaşayacağım emin değilim. Herkes daha uyumlu olduğu düşünüyor.
6700 XT'nin Low ayarlarda herhangi bir oyunda 75-80 FPS verme ihtimali sıfıra yakın. Ben bütün oyunları Ultra ayarlarda 75 FPS+ oynuyorum. Sizde ya darboğaz var yada başka bir sorun. Darboğaz varsa 3070'de de yaşayacaksınız.

Yani 3070'in 6700 XT'den eksiği var fazlası yok diyebilirim.

Bütün sisteminizi ve hangi oyunları oynadığınızı yazın.

@Elio Talvinen sistemim şu r5 5600x msi b550 edge WiFi gskill 16 gb 3600 ddr4 kingston a2000 m2 ssd corsair cv650 80+ bronz psu ve 6700xt ekran kartı. Fps den kastım şu idi. Emektar R9 280x ile 250-300 fps alıyorsam bu ekran kartıyla 350-390 fps oluyor. Aradaki farkı dile getirmek istedim. Ama oyun içindeki anlamadığım ve çözemediğim sorun yüzünden pek keyifli kullanamıyorum

@Elio Talvinen sistemim şu r5 5600x msi b550 edge WiFi gskill 16 gb 3600 ddr4 kingston a2000 m2 ssd corsair cv650 80+ bronz psu ve 6700xt ekran kartı. Fps den kastım şu idi. Emektar R9 280x ile 250-300 fps alıyorsam bu ekran kartıyla 350-390 fps oluyor. Aradaki farkı dile getirmek istedim. Ama oyun içindeki anlamadığım ve çözemediğim sorun yüzünden pek keyifli kullanamıyorum
Online oyun oynuyorsanız ekran kartı değiştirmenin bir manası yok. Nvidia kart takarsanız da durum değişmeyecektir. İsterseniz 4090 takın yine önemli değişiklik olmaz. Online oyunlar için işlemci almalısınız, 5600X yeterince güçlü fakat daha fazla FPS için 5800X3D falan alabilirsiniz.

Ekran kartı farkı AAA oyunlar(GoW, RDR2 gibi) özelinde fark yaratır.

@Elio Talvinen oynadığım tek oyun cs onu da arkadaşlarımla birlikte oynadığım için seviyorum. Yani ekran kartı benim icin elzem değil eski kartım da pek ala iş görüyor. Sadece sistemin gerisinde kalmasın diye 6700xt aldım. Ama onda da oyundan atma sorunları çıkınca keşke almasaydim diyorum

@Elio Talvinen oynadığım tek oyun CS onu da arkadaşlarımla birlikte oynadığım için seviyorum. Yani ekran kartı benim icin elzem değil eski kartım da pek ala iş görüyor. Sadece sistemin gerisinde kalmasın diye 6700XT aldım. Ama onda da oyundan atma sorunları çıkınca keşke almasaydim diyorum

Sürücü sürümü nedir? Uğraşmadan kart almayın direk.

Yeni konular

Geri
Yukarı