RTX 3060 vs RX 6700 XT

Hocam normalde saf performansta ve genel oyun performansında RX 6700 XT daha performanslı oyun oynamak istiyorsan kesinlikle her yerden tavsiye edilir lakin sürücü driver hataları ve de vatman hatası benim için dert değil dersen öneririm. Ama AMD ekran kartından ağzı yanmış birisi olarakdan RTX 3060 ekran kartını seve seve öneririm.

Hocam bakın şimdi şöyle bir olay var. NVIDIA hepimizin bildiği üzere driver konusunda çığır açan bir marka. Fakat 2 kartı kapıştırmaya gelirsek tabii ki 6700XT daha güçlü. AMD konusunda driverları bir tık sıkıntılı. Ama derseniz ben keyif ada mıyım öyle aman aman FPS farkı çok işime gelmez 3060 alın hem de RTX kalitesinde keyfinizi çıkarırsınız.

Hem profilini kapatmışsın hem açtığım konuya bakın diyorsun.

3060'ın rakibi RX 6600 XT diye biliyorum. RX 6700 XT rakibi de galiba RTX3070. Bir yanlışım var ise kusura bakmayın.

Bak canım dostum yeni çıkan oyunlar 1080p de bile 10 11gb vram sömürüyor artık özellikle 3060 8GB ise hiç alınmaz hele rx 6700 xt varken oyun içinde 3060 tercih edilmez ama ben 3d modeleme yapıyorum ve yayın yapacağım dersen o zaman Nvidia şart.

Öyle bir şey kalmadı artık AMD sürücüleri sorunsuz çalışıyor o dediğiniz olay RX 5*** XT serisinde kaldı 2 yıldır AMD kart kullanıyorum 1 kere sorun yaşamadım.

Şu an güncel sürümü bilmem fakat 2 önceki driverda sorun vardı hocam. Olabilecek şeyler düzelttiler ama hemen hemen sıkça oluyor AMD'de.

Şu an güncel sürümü bilmem fakat 2 önceki driverda sorun vardı hocam. Olabilecek şeyler düzelttiler ama hemen hemen sıkça oluyor AMD'de.

Dediğiniz gibi 2 yıl önce hocam. AMD sürücüleri şu anda sıkıntısız çalışıyor. Ben AMD driver tasarımını NVIDIA'dan daha çok beğeniyorum. Driverin her türlü özelliğini kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım.

Dediğiniz gibi 2 yıl önce hocam. AMD sürücüleri şu anda sıkıntısız çalışıyor. Ben AMD driver tasarımını NVIDIA'dan daha çok beğeniyorum. Driverin her türlü özelliğini kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım.

Yalnız hocam dediğim 2 yıl önce değil 1 ay olmadan 2 driver sürümü paylaşıldı. Ben ekran kartımı aldım 1 ay olmadı 2 sürüm güncelleme geldi. Driver tasarımı daha güzel fakat gelişmişlikte NVIDIA ile eş tutamazsınız bence. Ekran kartım RX6600.

1681041924326.png

Geri
Yukarı