RTX 3060 Warzone düşük FPS

efecola

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF dash F15 laptopunu aldim.
RTX 3060 8 GB RAM 11. jenerasyon i7 ozellikleri bunlar ama oyunlarda FPS'im aşırı dusuk Call of Duty Warzone'da medium settingslerde 60 FPS'i zorluyorum. Genelde 45-55 arasi driverlar BIOS falan hepsi guncel ayarlardan ekran kartını da sectim.

Bildiğim kadarıyla Warzone RAM gereksinimi yüksek bir oyun. Yani RAM darboğazı yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için MSI Afterburner kullanarak oyun içindeki CPU, GPU ve RAM kullanımlarına bakın. İsterseniz yine bu konuda veyahut konu ölüyse başka bir konu açarak paylaşın. Daha net yardımcı olabiliriz o zaman.

Ya kardeşim böyle bir sisteme nasıl hala 8GB RAM koyabiliyorlar, akıl alacak iş değil. Pes doğrusu. Artık günümüzde 8GB RAM yetersiz. Birçok oyunun memory leak yaptığını da düşünürsek, hepten durum vahim oluyor. Yalnız sizin problem RAM gibi durmuyor. İnternetteki testlere göre o kadar düşük almamanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Bu arada video'nun 4. dakikasında sizden bile düşük FPS alıyor oynayan. Yani RAM problemi olabilir.

RTX 3060 8 GB RAM 11. jenerasyon i7 ozellikleri bunlar ama oyunlarda FPS'im aşırı dusuk Call of Duty Warzone'da medium settingslerde 60 FPS'i zorluyorum. Genelde 45-55 arasi driverlar BIOS falan hepsi guncel ayarlardan ekran kartını da sectim.
Memreduct uygulamasını yükleyin. Ram temizlemeyi %85-90 sınır olarak ayarlayın. Ram kaynaklı bir darboğaz ise bu şekilde çözebilirsiniz. Güç seçeneklerine nihai performans ekleyin ve kullanın. Enerji tasarrufunu kapatın.

Laptopunuzu Yüksek Performans'tan Dengeli performansa alın sorun düzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı