RTX 3060'dan 6700 XT'ye geçmek

Braymm

Kilopat
Daha fazla  
Elimde ilk sahibi olduğum INNO3D RTX3060 Twin X2 OC var gayet memnunum kartımdan ama şeytan dürtüyor işte özellikle AMD kartların da piyasası çok düşmüşken fırsat bu fırsat daha güçlü bir karta geçsem mi diye düşünüyorum. Şu an oturduğum şehirde kutulu, faturalı, garantili 6700XT Nitro+ buldum, nisan 2021 İncehesap faturalı arkadaş 2.sahibiymiş mining vs. görmedi diyor ve 7000'e bırakıyor.

Elimdeki 3060 oyuncu kartı hiçbir şekilde mining yapılmadı ve ilk sahibi olup 1 yıldan fazla garantisi olduğu için çok rahat 6500'e satabilirim haliyle 500 TL'ye 3060'dan 6700XT'ye upgrade etmiş gibi olacağım ama NVIDIA'ya bayağı alıştım ortalama +%25 performans farkı için pek AMD'ye geçesim de gelmiyor, kararsızım açıkçası.

Sizce değer mi, ne diyorsunuz?

Bence hiç gerek yok 2. el ekran kartı riskli, 3060 ile mutlu mesut takıl derim ben
Şahsen 6700XT değil ama yakın fiyatlarda 6800 bulabilirseniz yapıştırın derim.
7250TL'ye geçen benim arkadaş garantili RX 6800 MERC aldı. 7000TL etmez o kart piyasayı biraz araştırıp dürterseniz daha ucuza bulabilirsiniz.
İçinize sinmiyorsa geçmeyin derim. Herşeyden önce gönlünüzün istemesi lazım. 🙂
Değmez bence. Siz ilk sahibisiniz şu anki kartın. Yeni çıkacak seriler çıktığı zaman yenisine geçersiniz.
Zaten kararsızdım iyice vazgeçirdiniz :)

Bu arada daha ucuza kartlar var tabi ki misal 6000 e Asrock 6700XT buldum ama çok bariz mining kartı ne kutu, ne fatura hiç bir şey yok o yüzden en ucuzuna yapışmak istemiyorum.

Değeceğini düşünmüyorum,4000 serisi çıktığında 4060 ya da 4070'e yükseltmeniz daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı