RTX 3060'ın boşta 53-60 derece arası olması normal mi?

anime1337

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartım RTX 3060 12 GB. İşlemci i5 12400F. Sıcaklığı boşta 54 ile 60 arası. Alalı 3 ay oldu. Sizce iyi mi bir sorun var mıdır?

Fanlar çalışıyor mu hocam?

Arkadaşlar ekran kartım RTX 3060 12 GB. İşlemci i5 12400F. Sıcaklığı boşta 54 ile 60 arası. Alalı 3 ay oldu. Sizce iyi mi bir sorun var mıdır?
Merhaba, oyun oynarken veya yükte kaç derece oluyor?

Msi Afterburner yoksa yükle, arada bir saçma bir şekilde oto moda alıyor ve %0 a çekiyor fan hızını ısınmaya sebep olabilir belki sabit %30larda tutuyorum ben.

60 biraz fazla sanırım. Kasadaki fanlarınızın sayısı ve konumları nedir?

3 tane alt alta fanlar var.

Fanlar çalışıyor mu hocam?

Çalışıyor ama hızı hakkında bilgim yok.

Merhaba, oyun oynarken veya yükte kaç derece oluyor?

Bayağıdır oyun oynadığım söylenemez 1 aydır falan oynamıyorum ama oynadığımda o zamanlarda sıcaklık normal 60 - 65'di galiba şu an 56 GPU ortalama 55-56'da dolanıyor ama 59 60 çıktığıda oldu.

MSI Afterburner yoksa yükle, arada bir saçma bir şekilde oto moda alıyor ve %0'a çekiyor fan hızını ısınmaya sebep olabilir belki sabit %30'larda tutuyorum ben.

Dediğiniz mantıklı geliyor çünkü daha az önce PC çalışması süresi 11 gün görünüyordu yani hızlı başlatma açıktı ve PC tam kapanmıyordu bundan dolayı fan hızı %0'a çekmiş olabilir ama MSI Afterburner nasıl kullanılıyor bilmiyorum.

Bayağıdır oyun oynadığım söylenemez 1 aydır falan oynamıyorum ama oynadığımda o zamanlarda sıcaklık normal 60 - 65'di galiba şu an 56 GPU ortalama 55-56'da dolanıyor ama 59 60 çıktığıda oldu.

Dediğiniz mantıklı geliyor çünkü daha az önce PC çalışması süresi 11 gün görünüyordu yani hızlı başlatma açıktı ve PC tam kapanmıyordu bundan dolayı fan hızı %0'a çekmiş olabilir ama MSI Afterburner nasıl kullanılıyor bilmiyorum.

Oyun oynarken eğer sıcaklık 60 dereceyi geçmiyorsa bu çok iyi bir sıcaklık değeri.

Msi afterburner i kendi sitesinden indir kurulumu yapınca otomatik ekran kartını tanıyor ve kullanmaya başlıyorsun menü basit fan ayarını ayarlıyosun, bilmiyorsan izleyip yapabilirsin.

Oyun oynarken eğer sıcaklık 60 dereceyi geçmiyorsa bu çok iyi bir sıcaklık değeri.

Şimdi RDR2 Oyununda Denedim Sıcaklık 75 Derece Oldu normal mi bilmiyorum

Ek olarak ayarları yüksekteydi hepsinin bir de en yüksek 8x galiba 4X deydi

MSI Afterburner'i kendi sitesinden indir kurulumu yapınca otomatik ekran kartını tanıyor ve kullanmaya başlıyorsun menü basit fan ayarını ayarlıyosun, bilmiyorsan izleyip yapabilirsin.

Fan ayarını ayarlarken nasıl yapacağım videolar çok karışık

Geri
Yukarı