RTX 3060'lı laptopa 240Hz monitör bağlamak

ayhansvkl

Hectopat
Monster Tulpar T7 v 20.3 alıp 240Hz monitöre bağlama fikrim var. Laptopa ihtiyacım olduğu için böyle bir sistem düşünüyorum, sizce 3060'lı laptop 240 Hz performansı verir mi? 1080p Low detail rekabete dayalı oyunlar oynuyorum. (Valorant, Apex, CS:GO vb. ) Genelde grafik detayları ile pek ilgilenmiyorum.

O oyunlarda rahat verir eğer işlemci de güçlüyse.

Monster Tulpar T7 v 20.3 alıp 240Hz monitöre bağlama fikrim var. Laptopa ihtiyacım olduğu için böyle bir sistem düşünüyorum, sizce 3060'lı laptop 240 Hz performansı verir mi? 1080p Low detail rekabete dayalı oyunlar oynuyorum. (Valorant, Apex, CS:GO vb. ) Genelde grafik detayları ile pek ilgilenmiyorum.
Apex'te 240'ı ucu ucuna alırsın gibime geliyor ama CS ve Valo'da zaten çok çok üstüne çıkacaksındır rahatlıkla. Bende 5500XT var ve Valorant 300 civarı fps veriyor. CS ise 500 civarında.

Sabitllerseniz tabiki verir. Sabitlemezseniz droplar fazlasıyla karışır işin içine.

RTX 2070’li Monster Tulpar T7 V18.2.1 laptopla 280 Hz Asus TUF VG259QM monitör kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım.

RTX 3060 alıp da düşük grafiklerde rekabete dayalı oyunlar oynamak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Oyun mantığım biraz farklı elbette o kartla oynanacak pek fazla güzel görüntülü oyunlar vardır ama dediğim gibi uzun yıllardır sadece rekabete dayalı oyunlar oynuyorum rekabete dayalı oyunlarda yüksek detaylar hem oyun hakimiyetini düşürüyor hem de imput lag olarak geri dönüyor bu yüzden detayları pek önemsemiyorum.
Verir ama o laptopu önermiyoruz, bütçe belirtin öneri yapalım.

Neden önerilmiyor acaba?
RTX 2070'li Monster Tulpar T7 v18.2.1 laptopla 280 Hz ASUS TUF VG259qm monitör kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım.

Tam verim alabiliyor musun? Oynadığın oyunlar ne? Kısaca fpslerinden bahseder misin? Ve oyunlardaki detay seviyelerinden.

Geri
Yukarı