RTX 3060'lı laptopa 240Hz monitör bağlamak

Oyun mantığım biraz farklı elbette o kartla oynanacak pek fazla güzel görüntülü oyunlar vardır ama dediğim gibi uzun yıllardır sadece rekabete dayalı oyunlar oynuyorum rekabete dayalı oyunlarda yüksek detaylar hem oyun hakimiyetini düşürüyor hem de imput lag olarak geri dönüyor bu yüzden detayları pek önemsemiyorum.

Neden önerilmiyor acaba?

Tam verim alabiliyor musun? Oynadığın oyunlar ne? Kısaca fpslerinden bahseder misin? Ve oyunlardaki detay seviyelerinden.
Düşük grafiklerde oynamanıza dair bi sorunum yok :) Sadece 3060 alarak oynadığınız oyunlara karşın biraz aşırıya kaçmamış mısınız onu belirtmek istemiştim. Yoksa herkes istediği ekran kartını alabilir.

Düşük grafiklerde oynamanıza dair bi sorunum yok :) Sadece 3060 alarak oynadığınız oyunlara karşın biraz aşırıya kaçmamış mısınız onu belirtmek istemiştim. Yoksa herkes istediği ekran kartını alabilir.
Hocam ben de RDR2 gibi oyunlar oynayacağım diyordum bir baktım 400 saat CS oynamışım. İnsanların hangi oyunları oynamak istediği bir anda değişebiliyor.

Düşük grafiklerde oynamanıza dair bir sorunum yok :) sadece 3060 alarak oynadığınız oyunlara karşın biraz aşırıya kaçmamış mısınız onu belirtmek istemiştim. Yoksa herkes istediği ekran kartını alabilir.

Bunu da şöyle anlatayım alacağım FPS'leri tam anlamıyla bilmiyorum yani eğer 2060'lı bir laptop benim ayarlarımda 240 FPS verebilecek ise elbette onu almak benim için daha mantıklı ama 2060'lı bilgisayarla baktığımda 10.500 TL gibi bir fiyata buldum Monster da 3060'lı ise 12.000 TL bu aradaki fiyat farkı için bence değebilecek bir seçim olur diye düşündüm.

Apex'te 240'ı ucu ucuna alırsın gibime geliyor ama CS ve Valo'da zaten çok çok üstüne çıkacaksındır rahatlıkla. Bende 5500XT var ve Valorant 300 civarı fps veriyor. CS ise 500 civarında.
5500XT hangi ayarlarda 300FPS veriyor acaba? Ben 5600XT ile 2k'da 200fps civarı oynuyorum çünkü.
Bunu da şöyle anlatayım alacağım FPS'leri tam anlamıyla bilmiyorum yani eğer 2060'lı bir laptop benim ayarlarımda 240 FPS verebilecek ise elbette onu almak benim için daha mantıklı ama 2060'lı bilgisayarla baktığımda 10.500 TL gibi bir fiyata buldum Monster da 3060'lı ise 12.000 TL bu aradaki fiyat farkı için bence değebilecek bir seçim olur diye düşündüm.
Monster olması zaten ucuz olmasını açıklıyor. Ben monitör ve mouse kalitesini gördükten sonra Monster'dan uzak duruyorum. Marka basmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Teknik servisleri de resmen rezalet.

5500XT hangi ayarlarda 300FPS veriyor acaba? Ben 5600XT ile 2k'da 200fps civarı oynuyorum çünkü.

Monster olması zaten ucuz olmasını açıklıyor. Ben monitör ve mouse kalitesini gördükten sonra Monster'dan uzak duruyorum. Marka basmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Teknik servisleri de resmen rezalet.
4:3 oynuyorum. V-sync ve gölgeler kapalı.

Oyun mantığım biraz farklı elbette o kartla oynanacak pek fazla güzel görüntülü oyunlar vardır ama dediğim gibi uzun yıllardır sadece rekabete dayalı oyunlar oynuyorum rekabete dayalı oyunlarda yüksek detaylar hem oyun hakimiyetini düşürüyor hem de imput lag olarak geri dönüyor bu yüzden detayları pek önemsemiyorum.

Neden önerilmiyor acaba?

Tam verim alabiliyor musun? Oynadığın oyunlar ne? Kısaca fpslerinden bahseder misin? Ve oyunlardaki detay seviyelerinden.

Çok düşük kasa kalitesi ve dandik iç parçalar(hoparlör ekran klavye anakart gibi). 3060 koymak için her şeyden kısmışlar mübarek insanlar.

Şu an Monster Abra A5 v15.6 kullanıyorum Monster'in parça ve çevre biriminin kalitesinin düşük olduğunu biliyorum bunu birlikte şu an kullandığım bilgisayarı geçen yıl satın aldım ben kısaca şöyle düşünüyorum bir Monster kullanıcısı olarak taşıma gibi bir derdiniz yoksa (sürekli dışarıda kullanmak) veya fanların sesli çalışması soğutmanın zayıflığı ağ kartının zayıflığı klavye ve kasa kalitesi gibi detayları görmezden gelip aldığınız bilgisayarı harici kaliteli parçalarla masa başında kullanırsanız hiçbir sorun teşkil etmiyor aynı zamanda bu donanıma sahip en yakın rakibinde %20 fazla para ödemeniz gerekiyor.

.
Çok düşük kasa kalitesi ve dandik iç parçalar(hoparlör ekran klavye anakart gibi). 3060 koymak için her şeyden kısmışlar mübarek insanlar.

Dediğim gibi çok haklısın fakat monitör klavye mouse kulaklık ve harici hoparlör ile kullanacağım zaten.

Son düzenleme:
Şu an Monster Abra A5 v15.6 kullanıyorum Monster'in parça ve çevre biriminin kalitesinin düşük olduğunu biliyorum bunu birlikte şu an kullandığım bilgisayarı geçen yıl satın aldım ben kısaca şöyle düşünüyorum bir Monster kullanıcısı olarak taşıma gibi bir derdiniz yoksa (sürekli dışarıda kullanmak) veya fanların sesli çalışması soğutmanın zayıflığı ağ kartının zayıflığı klavye ve kasa kalitesi gibi detayları görmezden gelip aldığınız bilgisayarı harici kaliteli parçalarla masa başında kullanırsanız hiçbir sorun teşkil etmiyor aynı zamanda bu donanıma sahip en yakın rakibinde %20 fazla para ödemeniz gerekiyor.

.

Dediğim gibi çok haklısın fakat monitör klavye mouse ekran kulaklık ve harici hoparlör ile kullanacağım zaten.
Harici kullanacağınızı düşünmemiştim. O zaman alabilirsiniz tabi. En ufak bir çarpmadan bile korumanız gerektiğini bir Monster kullanıcısı olarak biliyorsunuzdur zaten. Yalnız soğutmanın zayıflığı ciddi sorun teşkil edebiliyor bazen. Kaliteli bir soğutma cihazı almanızı öneririm.

Harici kullanacağınızı düşünmemiştim. O zaman alabilirsiniz tabii. En ufak bir çarpmadan bile korumanız gerektiğini bir Monster kullanıcısı olarak biliyorsunuzdur zaten. Yalnız soğutmanın zayıflığı ciddi sorun teşkil edebiliyor bazen. Kaliteli bir soğutma cihazı almanızı öneririm.

Teşekkür ederim yorumun için.

Tam verim derken tüm oyunlardan 280 fps ve üstü almaktan bahsediyorsan bu hiçbir bilgisayarla mümkün değil.
Tulpar T7 V18.2.1
Intel i9 9900k - RTX 2070
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
Display
Resolution : 1920x1080
Aspect Ratio: 16:10
Refresh Rate: 280hz
VSync: Off
FOV: 90
Graphics
Texture Quality: Medium
Texture Filtering: Linear
LOD Quality: Ultra
Shading Quality: Medium
Shadow Quality: Medium
Reflection Quality: Low
Ambient Occlusion: Off
Lens Effect: Off
Zoom-In Depth of Field: Off
Anti-Aliasing: Off
R6'nın kendi benchmarkında ortalama 305 - 315 fps arası alıyorum.
Apex Legends oynadığım zamanlarda oyun motoru sınırı vardı, 190 fps üstünde oyun bozuluyor. Ekranda titreme, takılma vb oluyor. Hala var mı bilmiyorum.
Single oyunlarda;
Cyberpunk 2077
Yüksek ayarlar, RTX açık, DLSS dengeli ortalama 60 - 65 fps alıyorum.
AC Odyssey

Resolution 1920 x 1080
Resolution Modifier 100%
Grafik full ultra - high
Oyunun kendi bencmarkında ortalama 60 - 65 fps arası alıyorum.
Monster Tulpar T7 V20.3 ile sanırım yakın değerler alırsın. RTX 3060, 2070 - 2070S arası performans veriyor. 10. nesil i7 ile 9. nesil i9'da benzer performansta fakat V20.3'de CPU ve GPU mobil V18.2.1'de CPU ve GPU standart masaüstü sürümleri (işlemci LGA 1151 soketle ekran kartı PCIe ile bağlı). Monster artık masaüstü donanımları Semruk serisine koyuyor. Fps ler arasında ondan dolayı biraz fark olabilir.
*ReviOS 2004 S1.0 işletim sistemi kullanıyor.
ReviOS, Windows 10 Pro ile lisanslanıyor. Win10 Pro lisansı alıp ReviOS kullanmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı