RTX 3060'li sistem The Last of Us kaldırır mı?

İşletim sistemi
Windows 11

fettah0000

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3060 12GB
Anakart
B450M
İşlemci
Ryzen 5 5600g
Merhaba arkadaşlar. The Last of Us oynamak istiyorum fakat oyunun optimizasyonun çok sıkıntı olduğundan bahsediliyor. Oyunun pahalılığını da göz önünde bulundurarak sizlere sormak istedim. Sistemim The Last of Us oyununu kaldırır mı?

Merhaba arkadaşlar. The Last of Us oynamak istiyorum fakat oyunun optimizasyonun çok sıkıntı olduğundan bahsediliyor. Oyunun pahalılığını da göz önünde bulundurarak sizlere sormak istedim. Sistemim The Last of Us oyununu kaldırır mı?
Optimizasyonu leş gibi fakat high ayarlarda kartınız oynanabilir derecede oynatır.

Hocam gayet rahat rahat açar.

Sana şöyle anlatayım dostum daha yeni satın almış hatta bugün ilk defa girip denedim tecrübelerimi aynen aktarıyorum.
Oyun inanılmaz derecede işlemciyi darlıyor sürekli %80 %90 kullanımlarda gördüm neredeyse ki benim işlemci Ryzen 5600 işlemci ayıldı bayıldı sürekli oynarken.
Gelelim ekran kartında olana bitene 4060 Ti kullanıyorum DLSS açık kapalı ortamlar 100 120 FPS açık mekan ortamlarda ise 60 80 FPS arası gezdi evet optimizasyon sorunu mevcut oyunda ancak oynanmayacak kadar da değil.

Sorun bende sanıyordum😀 benim işlemcide aynı %90 kullanımlarda. Bir de laptop olunca🫠

Bütün dengem şaştı oyunu oynarken sorma bir acayip cidden darboğaz yapıyor 4060 Ti kartına 5600 sadece bu oyunda gördüm ki ben bir de OC yapıp kullanıyorum işlemciyi.
Ekran kartını da bir değişik kullanıyor oyun %99 kullanımda sabit ama bakıyorum 80 watt çekiyor FPS düşük işlemciye bakıyorum 100 küsur watt çekiyor cidden komple bir değişik.
Ama bu oyunu oynamak istiyorsan ve benim gibi bu değerlere takıntılıysan kapatacaksın bütün değer gösteren uygulamaları kör bir şekilde oynayacaksın en rahat öyle :D

Bütün dengem şaştı oyunu oynarken sorma bir acayip cidden darboğaz yapıyor 4060 Ti kartına 5600 sadece bu oyunda gördüm ki ben bir de OC yapıp kullanıyorum işlemciyi.
Ekran kartını da bir değişik kullanıyor oyun %99 kullanımda sabit ama bakıyorum 80 watt çekiyor FPS düşük işlemciye bakıyorum 100 küsur watt çekiyor cidden komple bir değişik.
Ama bu oyunu oynamak istiyorsan ve benim gibi bu değerlere takıntılıysan kapatacaksın bütün değer gösteren uygulamaları kör bir şekilde oynayacaksın en rahat öyle :D

Bende şu an tedirgin olmuştum bir sorun mu var diye ama Reddit'i bir açtım😀 açmaz olaydım herkes böyle. Ben şu an kullanımı kapattım sıcaklığa bakıyorum😁 sorun yok yani hocam oyun bir tuhaf. Güç tüketimi de sorunlu. VRAM'e girmeyeyim😊

Yeni konular

Geri
Yukarı