RTX 3060'lı sistemde oyun oynarken drop giriyor

• Konuyu başlatan modric
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 599

modric

Centipat
Daha fazla  
Selam, önceden yaşamadığım fakat son zamanlarda sinirimi bozan bir sorunum hakkında size danışmak istiyorum. Bilgisayarıma yüklediğim oyunlar rahatlıkla desteklemesine rağmen stabil çalışmıyor. Örnek vereyim GoW yükledim oynamaya başladığımdan beri droplar giriyordu fakat bilgisayarı her yeniden başlattığımda ise düzeliyordu. FIFA ve Cyberpunk yükledim onlarda yeniden başlatmama rağmen sorun pek düzelmedi. Önceden ana hikayesini Ultra ayarlarda sorunsuz oynadığım Cyberpunk DLC için tekrar yüklediğimde düşük ya da Ultra fark etmeksizin hiç stabil bir performans alamadım. FIFA 22'yi önceden sorunsuz oynuyordum şimdi 24ü ayar fark etmeksizin akıcı oynayamıyorum. Sorun ne olabilir format atsam düzelir mi? Driverlar falan da güncel. Oynanamaz halde değil oyunlar ama hiç de akıcı değiller.

Cihazım 3060 i512500H laptop.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-01 203115.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-01 203115.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 11
5 10dk yeter mi? Değerler normal çıkarsa sorun ne kaynaklı olabilir, bakım eksikliği mi? Bir de format atsam etki eder mi acaba?
Değerler normal çıkarsa sorun depolamandan kaynaklı olabilir, çeşitli ayarlarından kaynaklı olabilir, driverlardan kaynaklı olabilir.

5-10 dk yeterli olur ama daha kısa olmasın.

Hocam o değerler de norma çıktı. Bu arada depolama sorunu da yok, driverlar da güncel.
Nvidia ayarlarını ve windows ayarlarını bir kontrol et, onları performans odaklı hale getirebilirsin. Youtubeda çeşitli videolar var.

Nvidia ayarlarını ve windows ayarlarını bir kontrol et, onları performans odaklı hale getirebilirsin. Youtubeda çeşitli videolar var.
ayrıca arka planda çalışan uygulamaların da varsa bunlar da drop problemi yaratıyor olabilir.

Geri
Yukarı