RTX 3060M bellek paylaşımı sıkıntı olur mu?

Emre ArsLan95q

Hectopat
Intel kontrol merkezinde Intel CPU için paylaşımlı olarak gösteriyor.
NVIDIA 3060 grafik kartı için ise 8 GB paylaşımlı ifadesi yer alıyor.

Ek olarak 6 GB ayrı ifadesi var.
Bu laptop paylaşımlı mıdır? Oyunlarda ne gibi sorunlar yaşarım.

Hepsi paylaşımsız olsa daha mı iyi bir oyun performansı alırdım.

Dosya Ekleri

• lol 1.png
    lol 1.png
    55,4 KB · Görüntüleme: 48
  • nvidia.png
    nvidia.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Açtım evet fakat sorun sadece orada değil LoL giriyorum yine aynı işlemci %100 ekran kartı GPU %1 durumda.

LoL ekran kartını kullanan bir oyun değil ama %1 kullanması imkansız o büyük ihtimalle bugda kalmış doğru göstermiyor.
LoL ekran kartını kullanan bir oyun değil ama %1 kullanması imkansız o büyük ihtimalle bugda kalmış doğru göstermiyor.

İçin rahat olsun istiyorsan 0 format at oyle dene yine aynı sorun varsa problem değil çünkü LoL CS:GO gibi oyunlar yüksek sistem gerektirmeyen oyunlar normal yani bu durum yine de DSR açıp 4 k ile denersen oyunu GPU kullanımı artar.

Son düzenleme:

İçin rahat olsun istiyorsan 0 format at oyle dene yine aynı sorun varsa problem değil çünkü LoL CS:GO gibi oyunlar yüksek sistem gerektirmeyen oyunlar normal yani bu durum yine de DSR açıp 4 k ile denersen oyunu GPU kullanımı artar.
Msi Afterburner kurdum oyun indiriyorum sıcaklık vs hepsini ss atıcam. Sıkıntı şu Cs go da ben niye 100 fps alıyorum belki de temiz kurulumu yoktur çünkü Windows güncellemede tekrar yüklüyor falan.

Geri
Yukarı