RTX 2070 Super Coil Whine sıkıntı olur mu?

VarolE

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

2 Hafta önce İtopya'dan sipariş ettiğim sistem dün öğleden sonra elime ulaştı. Güzelce montajını yaptım, BIOS'unu güncelledim, driverlerını kurdum. Sistemi denemek için bir Witcher 3 indireyim dedim girdim oyuna. İlk başta Dikey Senkronizasyon (V-Sync) açık yani 60FPS sabitti, ekran kartı %50 - %60 Yükte 40° - 50° arası sıcaklıkta geziyordu bir sıkıntı yoktu. Daha sonra kartın tam performansını göreyim diye V-Sync'ı kapamak istedim ve %99 kullanıma geldiğimde sıcaklık artmasına ve 60° geçmesine rağmen ekran kartı fanları çalışmadı ayrıca başlıkta da belirttiğim gibi Coil Whine kaynaklı o iğrenç ağlama sesi gelmeye başladı. Şimdi ben bunun için iade veya değişim hakkımı kullanmak istesem reddetme gibi bir şansları yok değil mi?

Bir de okuduğuma, duyduğuma göre bu sorunun ekran kartına teknik bir zararı yokmuş galiba. Ben şimdi bu sistemi 1 ay kullanıp daha sonra servise yollasam sıkıntı çıkarırlar mı? Şimdi servise versem ne zaman sonuçlanacağı da belli olmuyor. Şu an vize haftamdayım ve bu hafta aynı zamanda Cyberpunk 2077'de çıkıyor sistemi biraz kullanmak istiyorum açıkçası.

Ne diyorsunuz?

Kart: MSI RTX 2070 Super Gaming X.

Ses dışında bir sıkıntısı olmaz, ekran kartına zarar vermez ancak tavsiyem iade edin.
Aldığınız tarihten 14 gün geçti ise garantiye göndermeniz gerekebilir.

Performans konusunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama o sese katlanılmaz, iade edin bence. Yenisini verirler.

Sağolun arkadaşlar. Yarın arayayıp bir konuşayım bakalım.
Arkadaşlar sabahtan beri bu konuyu araştırıyorumda öğrendiklerime göre kafama takılanlar var. Şimdi çoğu garanti kapsamında teknik servislerde bu CW olayı belli bi desibelin altındaysa iade veya değişim kabul edilmiyormuş. Yani kart dün elime geldi şuaralarda belirttiğim sebeplerden ihtiyacım var bilgisayara. Değerlere ve performansa baktığımda bi sıkıntı göremiyorum şuan. Bu bağlamda servise yollasam 1-2 hafta beni bekletseler ve kartda bi sorun yok desibel gayet normal deyip geri yollasar büyük sıkılırım. O yüzden emin olmak istiyorum bir adet video linki ve fotoğraf atıyorum. Kartdan gelen ses ve sistem değerlerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

not: Fan sıkıntısını çözdüm.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-06 at 17.22.53.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-06 at 17.22.53.jpeg
    163,5 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı