RTX 3070 83 dereceyi görüyor, Mesh kasa ile düzelir mi?

humanoit

Picopat
Daha fazla  
RAM
2x8GB DDR4 3200 Kingston Fury Beast RGB CL16
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RTX 3070 8GB
Anakart
GIGABYTE B550 AORUS ELITE AX V2
İşlemci
Ryzen 7 5700X
Basliktan da gordugunuz gibi boyle bir problemim var. şu anki kasam Cougar gemini S. ekran kartin isinmasi kasa la mi ilgili veya direkt ekran kartiyla mi ilgili yani mesh bir kasa alsam duzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Basliktan da gordugunuz gibi boyle bir problemim var. Şu anki kasam Cougar gemini s. Ekran kartin isinmasi kasa la mi ilgili veya direkt ekran kartiyla mi ilgili yani mesh bir kasa alsam duzelir mi?

Eagle modeller maliyetten kısılan en ucuz modelleri giganın, fakat şu an en sağlam modelde olsa havalar çok sıcak bu sıcak havalarda o derecelere çıkmasını açıkçası ben normal buluyorum.

Bulunduğun ortam klimalı serin bir ortam mı ?
Odamda klima yok sicak oluyo genellikle ama mesh kasa alsam bi nebze duser mi dereceler.

Eagle modeller maliyetten kısılan en ucuz modelleri giganın, fakat şu an en sağlam modelde olsa havalar çok sıcak bu sıcak havalarda o derecelere çıkmasını açıkçası ben normal buluyorum.
Kis aylarinda da baya sicak derecelerde calisiyordu 76-81 derece gibi ama simdi daha cok isiniyor. Ve mesh bi kasa alsam indirebilirmiyim sicakligi ?

Odamda klima yok sicak oluyo genellikle ama mesh kasa alsam bi nebze duser mi dereceler.

Kis aylarinda da baya sicak derecelerde calisiyordu 76-81 derece gibi ama simdi daha cok isiniyor. Ve mesh bi kasa alsam indirebilirmiyim sicakligi ?
İlla ki olumlu yansır fakat , bu 2 3 dereceği geçeğini pek sanmıyorum. İçeri giren havanın soğuk olması etkiler.

Peki kis aylarinda falan ya da hani sıcak olmayan mevsimlerde mesh daha cok is yapar mi cunku soguk havalarda bile ben yuksek derece aliyordum zaten.

Mesh hava akışı için daha iyi tabii ki. Koyduğun konumunda önemi var. Fanlarında önemi var. Odanı serin tutarsan. Bilgisayarının termal macunu, toz vs temizliğini düzenli yaparsan 6-8 ay sürede bir. Bilgisayar donanımların daha da rahatlayacaktır. 83 Dereceye çıkması sana nasıl bir sorun yaşatıyor ? Throotling mi yaşıyorsun ? Güçlü bir kart ve ısınması normal. 81 83 derecede performans kaybedecek bir kart değil.

Mesh hava akışı için daha iyi tabii ki. Koyduğun konumunda önemi var. Fanlarında önemi var. Odanı serin tutarsan. Bilgisayarının termal macunu, toz vs temizliğini düzenli yaparsan 6-8 ay sürede bir. Bilgisayar donanımların daha da rahatlayacaktır. 83 Dereceye çıkması sana nasıl bir sorun yaşatıyor ? Throotling mi yaşıyorsun ? Güçlü bir kart ve ısınması normal. 81 83 derecede performans kaybedecek bir kart değil.
Ekran kartin max derece limiti 83 diye yaziyordu yani bu limiti gecerse daha cabuk bozulmaz mi fanlari falan daha cabuk bozulmaya baslamaz mi yada icindeki macun daha cabuk erimez mi ?

Ekran kartin Max derece limiti 83 diye yaziyordu yani bu limiti gecerse daha cabuk bozulmaz mi fanlari falan daha cabuk bozulmaya baslamaz mi ya da icindeki macun daha cabuk erimez mi?

Transistörleri vs 100-105 dereceye kadar dayanıklı diye biliyorum. 3 fana sahip. Fan yavaş dönüyordur belki kontrol ettiniz mi ?

Transistörleri vs 100-105 dereceye kadar dayanıklı diye biliyorum. 3 fana sahip. Fan yavaş dönüyordur belki kontrol ettiniz mi ?
Tam hizda bile donerken sicak calisiyor .Tamam hocam 100 derece ye belki dayanir da daha cabuk bozulur fanlar da tam hizda donerse onlarda daha cabuk bozulur.Su an afterburner dan dusuk derecelere ayarladim ama tam performans ta calismiyor ama daha serin olursa daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı