RTX 3070 Arızalı olabilir mi?

Footslocker

Hectopat
Arkadaslar,
Daha 1 Aylık Asus TUF RTX 3070 Ekrankartım Masa üstüde dahil olmak üzere ekranda Grafikler birbirine giriyor.
Oyunda yada Masa üstünde birden olmaya basliyor.Bazen uzun süre hic olmuyor birden sanki görüntü gidiyor geliyor gibi olup bütün Grafikler birbirine karisiyor bende korkarak PC yi kapatıyorum.
Sizce 1 Aylık Kartım bozuk mu yoksa Sürücü hatası olabilir mi ?
NOT:Windows 10 yeni kuruldu ve tüm Sürücüler güncel.

Dosya Ekleri

• 20210305_164917.jpg
    20210305_164917.jpg
    335,8 KB · Görüntüleme: 79
  • 20210305_164912.jpg
    20210305_164912.jpg
    315,9 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:
FurMark testi yaptınız mı ? Değerlerini site üzerinden karşılaştırın. Ayrıca DP kullanıyorsanız HDMI, HDMI kullanıyorsanız DP kabloalarını deneyin derim. Farklı kablolarlada bi deneyin. Bana arıza var gibi geldi ama. Net bir şey diyemeyeceğim. Kolay gelsin.

Merhaba bu sorun olurken olay görüntüleyici de bir hata görüyor musunuz?

Bu konuda çözümlediğim şekilde Driver'ları kurup deneyimler misiniz?

Dos
Merhaba bu sorun olurken olay görüntüleyici de bir hata görüyor musunuz?

Bu konuda çözümlediğim şekilde Driver'ları kurup deneyimler misiniz?
Dostum bende bir Hata Codu yada Mavi Ekran vermiyor.PC calismaya devam ediyor.Sadece Resimde görüldügü gibi oluyor bazende Fortnite oynarken oyun tamamen donuyor fakat PC donmuyor Windows tusundan dönüp oyunu kapatıyorum.
Sasiriyorum cünkü bu Resimdeki durum aynen masa üstündede oluyor.
Internette bazi videolar seyrettim rtx 3070 Marka kartlarin Cipin arkasindaki devrelerinin ucuz oldugu yada yeterli olmadigini göstermisler.
Acaba bazi markalarda sorun mu var ?
PSU olarak be quiet! 630W Bronze kullaniyorum.

Dos
Dostum bende bir Hata Codu yada Mavi Ekran vermiyor.PC calismaya devam ediyor.Sadece Resimde görüldügü gibi oluyor bazende Fortnite oynarken oyun tamamen donuyor fakat PC donmuyor Windows tusundan dönüp oyunu kapatıyorum.
Internette bazi videolar seyrettim rtx 3070 Marka kartlarin Cipin arkasindaki devrelerinin ucuz oldugu yada yeterli olmadigini göstermisler.
Geçen aylarda Evga RTX 3070 kullandım 3 ay kadar. Asus Rog' un 550W Gold Plus ını bağladım. Power konusunda hiç bir problem yaşamadım. 630W kafi diye düşünüyorum.

Dos
Valla çok sanmıyorum devrelerle alakalı bu kartlarda sorun olcağını zaten hata kodu ve mavi ekran bende almıyorum sarı olarak gösteriyor bence bir dediğimi denemelisin. Power olarak 630w uzerinde yazar kaç w veriyor verdiği güç 480 falansa psu yetmiyordur mesela bendeki power 750w ama 699w üretebiliyor
Geçen aylarda EVGA RTX 3070 kullandım 3 ay kadar. ASUS ROG'un 550W Gold Plus'ını bağladım. Power konusunda hiçbir problem yaşamadım. 630W kafi diye düşünüyorum.

Gold kullanmışsın ama bildiğim kadarıyla Gold'lar 550 tam W verebiliyor. Ama arkadaştaki bronz Max çıkış gücü ne onu bilmiyoruz.

Valla çok sanmıyorum devrelerle alakalı bu kartlarda sorun olcağını zaten hata kodu ve mavi ekran bende almıyorum sarı olarak gösteriyor bence bir dediğimi denemelisin. Power olarak 630w uzerinde yazar kaç w veriyor verdiği güç 480 falansa psu yetmiyordur mesela bendeki power 750w ama 699w üretebiliyor

Gold kullanmışsın ama bildiğim kadarıyla Gold'lar 550 tam W verebiliyor. Ama arkadaştaki bronz Max çıkış gücü ne onu bilmiyoruz.
Evet bende ondan dolayı yapabilir diyemedim. Çünkü 630W.

Geri
Yukarı