RTX 3070 Cyberpunk 2077'de 7 GB VRAM kullanıyor

Alaxel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aklımda şöyle bir soru oluştu. Şu anki kartım RTX 3070. Cyberpunk oynarken 7 GB VRAM kullanıyor. Ama önceki kartım 1650S 3 GB VRAM kullanıyordu. Şimdi benim RTX 3070 boş yere mi fazladan belek kullanıyor?

Aklımda şöyle bir soru oluştu. Şu anki kartım RTX 3070. Cyberpunk oynarken 7 GB VRAM kullanıyor. Ama önceki kartım 1650S 3 GB VRAM kullanıyordu. Şimdi benim RTX 3070 boş yere mi fazladan belek kullanıyor?

Ne kadar fazlaysa o kadar rahat kullanıyor diye biliyorum. Kalite falanda etkiliyor zaten. RTX açtıysanız çok normal.

Yok hayır fazladan kullanmıyor. Eski ekran kartınızın vereceği performans daha düşük olduğu için vram daha az kullanılıyordu. Hatta fps değerleri yeni ekran kartında daha fazladır. İşte bu da yeni ekran kartı daha iyi görüntü ve performans verdiği için oyunda daha yğksek vram kullanıyor.

Hayır. Rahatça ihtiyacı olan belleği kullanıyor. 4GB VRAM'i olan cihazın 7GB VRAM tüketmesi sence mümkün mü? Eğer 2GB VRAM olsaydı 2GB tüketirdi. 8GB var 8GB tüketiyor. 12GB olsaydı 12GB tüketecekti. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

En basit haliyle: Yavaş giden bir araçtan hızlı giden bir araca geçtiyseniz, daha konforlu daha hızlı bir sürüş deneyimi daha fazla benzine mal olacaktır. Çünkü donanımlar ve mimaride daha üstün bi araçtasınız, daha fazla kaynak harcayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı