RTX 3070 düşük FPS veriyor

Qayra

Centipat
Daha fazla  
Merhablar RTX 3070 Suprim Ekran Kartı Kullanıyorum 17 10700k işlemcim z490 anakartım var. Videolarda Valorant'da 300-400 arası fps alırken Ben 150-250 fps arası alıyorum sorunu bilen var mı? Ve donmalar da oluyor

3070 gibi bir kartın ne olursa olsun düşük FPS vermesi normal değil bu kadar uzun süredir. Diğer donanımlarınızın sorunsuz çalıştığına emin misiniz? İşlemcidir RAM'dir SSD'dir.

Merhablar RTX 3070 Suprim Ekran Kartı kullanıyorum 17 10700k işlemcim Z490 anakartım var. Videolarda Valorant'ta 300-400 arası FPS alırken Ben 150-250 FPS arası alıyorum sorunu bilen var mı? Ve donmalar da oluyor

Valorant ise alıştık bu durumlara. Daha düzgün bir oyunda FPS testi dener misiniz? GTA V, RDR 2 tarzı bir oyun varsa bir de onlarla karşılaştırın.

Hocam merhaba, öncelikle kartınızı stres testine sokup çekirdek ve VRAM frekanslarını kontrol edin, herhangi bir problem yoksa başka bir oyuna girip orada test edin. Problem oyun kaynaklı olabilir veya NVIDIA denetim masasında bazı ayarlar yüksek kalitede kalmış ve bundan kaynaklı da olabilir. Güncel sürücleri yükleyip dediklerimi deneyin, eğer bir frekans dalgalanması ya da aşırı ısı varsa servise öyle yollayın. 15 20 gün kartsız kalıp sorunsuz raporu gelmesi çok can sıkar. MSI'nin 3000 serisi kartları sessizlik odaklı olduğu için 75 dereceye kadar normal sıcaklıklar olarak kabul ediliyor, kart +80 üzerine çıkıyorsa kasa kapağını çıkarıp deneyin yine sonuç değişmezse bu defa hemen servise yollayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı