RTX 3070 GTA 5 düşük FPS

Kanake

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar forumda yeniyim. Ben de aynı sorundan muzdaribim. Ryzen9 3900X işlemci, 32 GB 3600 MHz RAM, RTX 3070 Eagle OC sisteme rağmen 4K çözünürlük Ultra ayarlarda 25 30 FPS arası bir değer alıyorum. Monitör 4K. Bayağı moralimi bozdu bu durum.

Merhabalar forumda yeniyim. Ben de aynı sorundan muzdaribim. Ryzen9 3900X işlemci, 32 GB 3600 MHz RAM, RTX 3070 Eagle OC sisteme rağmen 4K çözünürlük Ultra ayarlarda 25 30 FPS arası bir değer alıyorum. Monitör 4K. Bayağı moralimi bozdu bu durum.
4K bana göre abartı ama 2K da sorunsuz oynarsınız o kart ile.

MSAA yada advanced graphic ayarları sekmesindeki özellikleri kapat 4K'da o özellik'ler aşırı güç bindirir.

Aynı ekran kartını kullanıyorum şu videoyu izle sana cevap olarak hangi ayar ne kadar fps farkediyor görürsün.

4K - MSAA: x8 - Advanced Settings: ON : 30 Fps
4K - MSAA: OFF - Advanced Settings: ON : 50/55 Fps
4K - MSAA: OFF - Advanced Settings: OFF: 70 Fps

Diğer çözünürlüklerde'de ayrıntılı test videoları var bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
MSAA açabilirsin ama Max 2X yap fazlası gereksiz.
Advanced kısmını da kullanma.

Ayarları dikkatli şekilde yaparsanız GTX 1070 bile 4K oynatabilir. Hangi ayarları açacağınıza dikkat etmeniz gerek sadece. 4K çözünürlükte kenar yumuşatmaya ihtiyacınız yok, çimen ve gölgelerden biraz kısabilirsiniz ayrıca.

Merhabalar forumda yeniyim. Ben de aynı sorundan muzdaribim. Ryzen9 3900X işlemci, 32 GB 3600 MHz RAM, RTX 3070 eagle OC sisteme rağmen 4K çözünürlük Ultra ayarlarda 25 30 FPS arası bir değer alıyorum. Monitör 4K. Bayağı moralimi bozdu bu durum.

İşlemci darboğaz yapıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı