RTX 3070 Gaming X Trio nasıldır?

Şu an kullanıyorum Vatan Bilgisayar'dan birkaç gün önce aldım. Öncesinde RTX 2070S vardı. Bu kartı alınca muazzam ölçüde FPS artışı oldu oyunlardaki görüntüler daha canlı gözüküyor. Alan pişman olmaz. Cw de çıkmadı şansıma.

Merhaba,
Karttan bende aldım. Acayip sessiz çalışan ve iyi oc olabilen bir kart. Daha önce o inceleme videolarındaki palit gamerocktan da aldım rtx 3070 cw vardı iade ettim msi dan daha yüksekti ve de kesinlikle msi a göre çok daha sesli fanları. Şuandaki msi dada var ama undervolt oc ile 1950 mhz 875mw de sessizleştirip hem oc yaparak hızı sıfır sese yakın duyulmayacak şekilde kullanıyorum şuanda. 2-3 tür hep denk geldi coil whine maalesef. Rtx 3070 bu serilerde çok fazla var. Piyasada kartta olmadığından dönen kalan kartlar hep iade cw li vs herhalde artık öyle düşünüyorum ve daha fazla iade vs ile uğraşmak istemedim çözümü böyle buldum ilerleyen günlerde çokta kafaya takmam kullanırım baya sıfıra yakın sessizleşti zaten. videolarında palit gamerock vs daha iyi gözükse clock hızı hızlıda olsa daha fazla bence msi çok daha iyi 63-64 derece üstünü daha hiç görmedim. 3080 modelinde ısınma olabiliyor ama 3070 de böyle birşey yok dediğim derece üstüne çıkmıyor. Msi 3080 ine de silent ve performance bios vererel çözmüş o işide. Daha önce rog strix leride kullanmış biri olarak söyliyim,
Şuanda kullandığım Sorduğunuz kartın artıları tam yükte 1.100 rpm maksimum 1400 rpm fan hızı ile kart mükemmel sessiz çalışıyor ki kasam aşırı sessiz corsair en üst ml fanlar var psu um seasonic vs ona rağmen sanki kart oyunlarda çalışmıyor fan sesi acayip az süper bunu çok sevdim. Genel kullanım olarak bir sorunu vs si yok. Bana denk gelen cw vardı bu da tek eksisi ama her markada gelebilir şans dediğim gibi ben farklı 3 markada da rtx 370 de coil whine a denk geldim. Tavsiye ederim kartı.

Merhaba,
Karttan bende aldım. Acayip sessiz çalışan ve iyi oc olabilen bir kart. Daha önce o inceleme videolarındaki palit gamerocktan da aldım rtx 3070 cw vardı iade ettim msi dan daha yüksekti ve de kesinlikle msi a göre çok daha sesli fanları. Şuandaki msi dada var ama undervolt oc ile 1950 mhz 875mw de sessizleştirip hem oc yaparak hızı sıfır sese yakın duyulmayacak şekilde kullanıyorum şuanda. 2-3 tür hep denk geldi coil whine maalesef. Rtx 3070 bu serilerde çok fazla var. Piyasada kartta olmadığından dönen kalan kartlar hep iade cw li vs herhalde artık öyle düşünüyorum ve daha fazla iade vs ile uğraşmak istemedim çözümü böyle buldum ilerleyen günlerde çokta kafaya takmam kullanırım baya sıfıra yakın sessizleşti zaten. videolarında palit gamerock vs daha iyi gözükse clock hızı hızlıda olsa daha fazla bence msi çok daha iyi 63-64 derece üstünü daha hiç görmedim. 3080 modelinde ısınma olabiliyor ama 3070 de böyle birşey yok dediğim derece üstüne çıkmıyor. Msi 3080 ine de silent ve performance bios vererel çözmüş o işide. Daha önce rog strix leride kullanmış biri olarak söyliyim,
Şuanda kullandığım Sorduğunuz kartın artıları tam yükte 1.100 rpm maksimum 1400 rpm fan hızı ile kart mükemmel sessiz çalışıyor ki kasam aşırı sessiz corsair en üst ml fanlar var psu um seasonic vs ona rağmen sanki kart oyunlarda çalışmıyor fan sesi acayip az süper bunu çok sevdim. Genel kullanım olarak bir sorunu vs si yok. Bana denk gelen cw vardı bu da tek eksisi ama her markada gelebilir şans dediğim gibi ben farklı 3 markada da rtx 370 de coil whine a denk geldim. Tavsiye ederim kartı.
Hocam merhaba. Bende MSI 3070 gaming x trio almıştım. 15 gün sonra oyun esnasında birden cw sesi çıkmaya başladı. Baya yoğundu. Değişim onayı aldım ve yenisi geldi. Fakat gelen kartta da daha baştan aynı cw sesi çıktı. Ben de sizin gibi tekrar değişimle uğraşmak istemiyorum. Zaten kart yok piyasada. Siz undervolt yaparak cw sesinden kurtuldunuz mu. Eğer öyleyse nasıl yaptığınızı biraz anlatır mısınız?

Undervolt ile sıfıra yakına indirmiştim 850mw ye kadar voltaj düşürerek fakat MSI kartlarda cw sesi gerçekten yüksek. Zamanla da yükseliyor herhalde. Şu anda undervolta rağmen yine duyuyorum. İncehesapa değişim talep ettim ama farklı marka olursa yoksa direk iade edeceğim. Siz kartı nereden aldınız? 14 gün cayma hakkı kapsamındayım şu anda bakalım ne olacak pazartesi göndereceğim. Palit'te bu kadar fazla değildi ama Palit almıştım onda da vardı. ASUS TUF ve ROG'larda dahi çıkıyor. Piyasada dönen kartlarda hep iafr değişim kartlar bence sorunlu böyle. Artık herhalde garantili sarı sayfadan gidip deneyip birinden alacağız artık cw siz kart öyle olacak. Ya da yine bir kumar oynayıp bir yerden sıfır alacağız:)bu kadar para ver al çektiğimiz çileler nedir böyle vallahi. Değişimi servispoint tarafından alıp yeni kartı oradan mı aldınız yoksa satın aldığınız firmamı yenisini gönderdi? Hangi firma öğrenebilir miyim?

Kartı İtopya'dan aldım. Servis Point ilk göndermem de sorun yok dedi geri gönderdi. Sonra telefonda anlayışlı birine denk geldim. Videolu kanıtlarıyla geri gönderdim. Değişim/İade onayı çıktı. Onayla birlikte İtopya'ya döndüm. Bana ellerinde kart olmadığını, 30 gün içerisinde de gelmezse mecbur para iadesi yapacaklarını söylediler. Para iadesi durumunda çok zararım olacaktı. Malum fiyatlar neredeyse 2 katına uçtu son 1 ayda. Bende distribütör firma olan Penta'ya başvurdum. Onlar bana kısa sürede İtopya üzerinden yeni kartı ulaştırdılar. Hatta forumda bunla alakalı konu da açmıştım.

Daha önce Asus Dual OC, MSI Suprim X kullandım. Değişim ürününü de sayarsak 2 adet de MSI Gaming X Trio kullandım. Hepsinde coil whine çıktı malesef. Kartı deneyerek almanın da çok manası yok. Çünkü benim ilk Gaming X Trio'da 15 gün sonra oyun esnasında birden başladı cw sesi gelmeye. Öncesinde hiç yoktu. Yani anlayacağınız olay tamamen şans işi. Hatta servis bana günümüz ekran kartlarında devre ve bobin sayısı gittikçe arttığı için hangi firma ve model olursa olsun ömür boyu cw'siz çalışan kart bulmanın çok zor olduğunu, bunla yaşamamız gerektiğini söyledi:(

CW sesi 70 fps'ye kadar kulağa çok gelmiyor. Sonuçta oyunları sesli oynuyoruz. ama sonrasında gerçekten her şartta kendini hissettiriyor. Undervolt ile en azından 70 fps deki seviyelere çekebilirsem bana yeter şu an

Yeni gelen MSI RTX 3070 X Trio'da da var herhalde şu anda onu kullanıyorsunuz değil mi? MSI Afterburner ile undervolt anlatımları var bir bakın. 900mw ye kadar inerek 1850-1900 MHz civarlarına sabitleyebilirsiniz, bir deneyin. MSI da zaten coil whine ın yüksek olduğu söyleniyordu sizin de 2-3 kart MSI olmuş zaten. MSI da olmayanına denk gelmek zor maalesef. Ben FPS sabitledim hem undervolt yaptım 850mw ye kadar ona rağmen hala duyuyorum kasa kapalı yerde. İlk yaptığımda aşırı sessizdi şimdi sanki cw artıyor undervoltta işe yaramıyor. Vallahi arada bir zamanım olursa oyun oynayalım dedik başımıza bela aldık adam gibi ekran kartı ne bulabiliyoruz ne de buduğumuz düzgün çıkıyor. İncehesap'ta tekrar stoğa girmiş kartlar bakalım değişim yapacaklar mı yoksa servise gönderip rapor mu alacaklar. 14 gün cayma kapsamında değişimini yaparlar mı para iadesine mi diretirler onu da bilmiyorum. Fiyatlarda gittikçe artıyor.

Güç kaynağınız ve anakartınızı kontrol ettiniz mi? GPU kaynaklıda olmayabilir belki sizde. Emin misiniz net karttan geldiğine dinlediniz mi tam kulak verip?

Son düzenleme:
Evet 2 ayrı anakartta 2 ayrı psu da denedim. Net GPU kaynaklı. İncehesap para iadesi için zorlayabilir. Değişim için servis raporu ister büyük ihtimal. Ben öyle uğraştırmadan değişim yapan bir baba yiğit görmedim daha. Bu arada fiyatlara baktım. Ne günlere kaldık böyle. Ben 1 ay önce 6.900'den aldım kartı. Şimdi 12bin küsur

Vallahi napıcaz bilmiyorum hayırlısı bakalım incede 25 tane falan stok vardı şimdi bakıyorum hepsi bitmiş 11-12 bin TL'den.
@Santhora ne yaptınız hocam ne durumda cw?
İncehesap kartı servispointe göndermiş, 14 gün cayma hakkı diyoruz tınlayan yok acayip bir firma.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı