RTX 3070 Gaming Z Trio 16.000 TL'ye alınır mı?

3060 Ti mı daha mantıklı olur hocam 1080P için? İleriki oyunları da hesaba katarak uzun ömür açısından, darboğazsız.

Hocam 1080P için fazla olmaz mı sizce 4070 Ti?
i5 13600KF kullanacağım işlemci olarak arkadaşlar.

13600KF olacak hocam.
Alabiliyorken en iyisini almak en doğrusu. Besleyebilecek bir işlemciniz varsa ki var, en iyisini almak her zaman iyidir. FPS sabitleyip kullanırsınız, güç tüketimi de çok iyi seviyede olur o zaman.

Alabiliyorken en iyisini almak en doğrusu. Besleyebilecek bir işlemciniz varsa ki var, en iyisini almak her zaman iyidir. FPS sabitleyip kullanırsınız, güç tüketimi de çok iyi seviyede olur o zaman.
Hocam ben ekran kartı kullanımı ve darboğaz konusunda biraz takıntılıyım. O yüzden en doğru seçimi yapmak istiyorum. Sizin yorumunuz en doğru NVIDIA kartı ne olur?

Hocam ben ekran kartı kullanımı ve darboğaz konusunda biraz takıntılıyım. O yüzden en doğru seçimi yapmak istiyorum. Sizin yorumunuz en doğru NVIDIA kartı ne olur?
Bence attığım 3070 Ti alınabilir. Hem MSI, hem işlemciniz ile darboğaz olmaz.

Şu anda o işlemciye ne alırsanız alın en doğru seçenek olacak. 3070 veya 6700 XT'den aşağı düşmeyin ama.

Bence attığım 3070 Ti alınabilir. Hem MSI, hem işlemciniz ile darboğaz olmaz.
Hocam 3070 Ti çok güçlü kart 3070'e göre. O gerçekten tam 2K kartı gibi geliyor bana, ekran kartı kullanımı biraz düşük kalacaktır yüksek ihtimalle bu sebepten.

Hocam 3070 Ti çok güçlü kart 3070'e göre. O gerçekten tam 2K kartı gibi geliyor bana, ekran kartı kullanımı biraz düşük kalacaktır yüksek ihtimalle bu sebepten.

Nesi güçlü yahu 3070 Ti, düz 3070'ın OC yapılmış hali gibi bir şey. İkisinde de 8 GB VRAM ve 3070 Ti güç tüketimi daha kötü. 5 FPS fazla verdiği oyunda 70-80W daha çok güç tüketiyor neredeyse.

Arada fark yok denecek kadar az Ti ile 3070 arasında. Ekran kartı kullanımı da çok iyi değil aslında, 3070 Ti gibi bir kart alıp örneğin 75 FPS'e sabitlerseniz 3060 Ti totalinden daha az güç tüketecek. Mesela ben 6700 XT'de 75 FPS kullanıp 90-110W gibi bir değerde kullanıyorum, hem elektriğe etkisi düşüyor hemde performans olması gerektiği gibi.

Normalde arada fiyat olarak çok fark olursa 3070 tercih edilebilir de zaten fiyatları neredeyse eşit.

RTX 3070 kartının Gaming Z ve Ventus 3X modelleri de 16K civarında.

Geri
Yukarı