RTX 3070 Gigabyte Vision'ın yanına sistem toplama

Bütçe
Ekran kartı hariç 6000 TL
Corsair 4000D AirFlow 878 TL şu an sizce alınır mı?

Yoksa Cooler Master TD500 ya da Corsair iCUE 465X mi beklesem?

Corsair 4000D AirFlow 878 TL şu an sizce alınır mı?

Yoksa Cooler Master TD500 ya da Corsair iCUE 465X mi beklesem?

4000d airflow iyidir. Corsairin RGB fanlari biraz sıkıntılı zaten kendine has bir konektör kullanıyor. Temperli cam ön panel isterseniz de benim 4000x rgb paneli ile değişebiliriz :)

Evet bu konuyu bende duymuştum. Fazla rahatsız ediyor mu ses?
Kasa fanı olduğu için ayarlardan max. %80 ile sınırladım. Onun üstüne çıkınca rahatsız etmeye başlıyor. Idle yahut internette dolaşırken ayara göre duymuyorsunuz bile. Tabi kötünün kötüsü değil yanlış anlaşılmasın RGB fanlar arasında idare eder. Ancak o kadar para vermezdim müstakil alsam. O paraya Noctua alınır. Yahut Arctic alınıp para artırılır :)
İlla RGB olacak diyorsanız da piyasada şimdi birçok gayet iyi sayılacak RGB fan var. RF120 gibi.

Bir de Corsair'de hususen ayrı kontrolcü gerekiyor onu alıdığınızda da taktığınız fanlar aynı türden olmalı vs vs.

Kasayla beraber geldiği için biri bozulana kadar kullanırım. Sonrasında komple değiştiririm diye düşünüyorum.

Hocam ben de o düşüncedeyim kasanın içinde geliyorsa hiç ayrıca masraf etmeye niyetim yok bozulana kadar devam. 😄
Ben kurdum kasamı. Ekran kartı anakart siyah,kalan tüm parçalar beyaz ve ne yalan söyleyeyim bayağı hoş duruyor. Tamamen beyaz yapsam herhalde monitörü satar sadece kasayı izlerdim. iCUE 465X ile beraber gelen LL120 fanlar inanılmaz başarılı. Dışarıda 12 içeride 4 toplam 16 led koymuşlar. Efektler,geçişler ve renk kalitesi olağanüstü.

Geri
Yukarı