RTX 3070 Gigabyte Vision'ın yanına sistem toplama

Bütçe
Ekran kartı hariç 6000 TL

GmAssassiN

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ekran kartını bir şekilde çözme çalışıyorum. Muhtemelen RTX 3070 Gigabyte vision ya da RTX 3070 ASUS TUF o8g olacak. Bu ekran kartlarının yanına nasıl bir sistem dizilir. Ekran kartı harici diğer ekipmanlar için 5-6.5k arası bir bütçe ayırabilirim. Monitör ihtiyacım yok. Sadece işlemci, RAM, anakart, SSD, PSU ve kasa tavsiyesi bekliyorum. Sıvı soğutma takmam gerekir mi? Benim düşüncem sıvı soğutmayı 3-5 ay sonra eklemek.

İşlemci olarak Ryzen 5 5600X(buna daha çok yakınım) ile Ryzen 5 3700X arasında kaldım. Tabi başka tavsiyeleriniz varsa değerlendirmek isterim.

Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar.

6286 TL

Oyun içinse stok fan yeterli olacaktır.

6286 TL

Oyun içinse stok fan yeterli olacaktır.
Evet hocam oyun için olacak kullanacağım programlar pek sistemi kastıracak cinsten değil. 650W psu yeter mi sizce 750W ye çıkmama gerek yok mu?

@WaIter White kardeşim SSD konusunda biraz daha fiyatta çıkıp Samsung 970 Plus 500GB almayı düşünüyorum. Samsung 970 Plus 500GB 700 TL'ye var. HDD takmak istemiyorum. Biraz daha çıkıp 1 TB'sini almamı mı önerirsiniz yoksa yanına 2. bir SSD taksam daha mı iyi olur kullanım açısından?

500 GB 5-6 ay idare eder ama uzun kullanım için yetmez. Sormak istediğim 500GB 970 Plus + yanına ileride 1 TB başka bir SSD mi yoksa dirert 1 TB 970 Plus mı? İki tane SSD takmam bana extra bir fayda sağlar mı? @WaIter White

Yeni konular

Geri
Yukarı