RTX 3070 GTA 5 FPS drop

İşletim sistemi
Windows 10

Astroleon3070

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, birkaç gün önce sistem topladım ve bugün GTA 5 oynamaya çalıştığımda oyunun anlık takıldığını ve FPS drop yediğimi gördüm. Neden olduğu hakkında bir fikrim yok, aşağıya bütün bilgileri yazacağım. Yardımcı olmanızı bekliyorum.

Ekran kartı: Gigabyte RTX 3070 Gaming OC 8GB
İşlemci: Intel i7-10700K

Paylaştığım fotoğraflarda da gördüğünüz gibi oyunu 2K'da en yüksek ayarlarda oynuyorum ve oyun korsan değil. FPS 180 civarlarından 140'a düşüyor ve oyun takılma yapıyor. GPU kullanımı %55-%65 arasında GPU sıcaklığı ise 60 derece civarlarında. CPU sıcaklığı 60-75 derece civarlarında. Oyunu hard diskee değil SSD'ye yükledim. SSD markası, Samsung 1TB 970 Evo NVMe 3400MB-2500MB M.2. Ayrıca 16GB RAM var ve RAM kullanımı paylaştığım fotoğraflardaki gibi. Bütün her şeyi yazmaya çalıştım dediğim gibi yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• fefe.PNG
    fefe.PNG
    1,5 MB · Görüntüleme: 278
  • fee.PNG
    fee.PNG
    2,7 MB · Görüntüleme: 253
  • sws.PNG
    sws.PNG
    3,3 MB · Görüntüleme: 266
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Rtx 2060s ekran kartı kullanıyorum aynı takılmaları yaşıyordum. Hala ev giriş ve çıkışlarında drop oluyor ama eskisine nazaran azaldı ekran kartı driverı silip yeniden yükledim. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız. Monitör 60hz ise vsync açabilirsiniz.

CPU kullanımınız kaçta hocam?

Merhaba, vallahi tek yazmadığım yerden sormuşsunuz hocam sizin için girip baktım genellikle %30-%35 civarlarında en fazla %40 en az %25 oldu.
Merhaba, Rtx 2060s ekran kartı kullanıyorum aynı takılmaları yaşıyordum. Hala ev giriş ve çıkışlarında drop oluyor ama eskisine nazaran azaldı ekran kartı driverı silip yeniden yükledim. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız. Monitör 60hz ise vsync açabilirsiniz.
Merhaba, cevabınız için sağolun.Peki bunun neden olduğunu biliyor musunuz? Çünkü insan o kadar para verip sistem topladıktan sonra böyle şeylerle karşılaşınca birazcık tedirgin oluyor. Yani herhangi bir parçada bir sıkıntı yoktur değil mi?

Dosya Ekleri

• efefe.PNG
    efefe.PNG
    2,5 MB · Görüntüleme: 135

Geri
Yukarı