RTX 3070 GTA 5 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

serifozoltu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar selamlar herkese.

MSI RTX 3070 & Ryzen 5 5600X sıstemım var, 16 GB'da RAM kullanmaktayım.
Ekran belleginin tamamını kullanmamama ragmen sistem frame scalling Mode'u son ayara getirdim ancak gördügünüz üzere 27 FPS'lerde oynamakta. Bu ekran kartının tamamen Ultra ayarlarda oldugunda FPS performansında sorun yaratmayacagı düsüncesındeyım. Bu arada sistemı yenı topladım.

Bir sorum daha var ayrı bir ekrandan DLSS aktiflestırme gibi bir buton var mıdır?

Herkese tesekkürler.

gta 5 screen shot  FRAME SCALLING MODE.png
gta 5 screen shot.png

Bilgi geçeyim ekranım Full HD. Frame scalling özelligine yapay 2K ya da 4K denebilir mi? Bu arada frame Scalling'in son ayarında olmasına rağmen halen daha 2 GB RAM kadar yerim oluy.

Hocam frame scalling oyun deneyiminizi etkileyecek bir özellik değil kapatsanız daha rahat edersiniz. Ayrıca MSAA ayarını düşürmenize gerek kalmaz.

Bilgi geçeyim ekranım Full HD. Frame Scalling özelligine yapay 2k ya da 4k denebilir mi ? Bu arada Frame Scalling'in son ayarında olmasına rağmen halen daha 2gb ram kadar yerim oluyor.
ayarlar kısmında öyle gözükebilir ama oyun içinde daha fazla yiyor ve muhtemelende 8gb vramin tamamını dolduruyordur frame scaling ayarı yüzünden. Mesela benim 6gb vramim var ve oyun ayarlarında 4gb harcıyor gösteriyor ama oyunu oynarken 5 bazen 6ya çıkıyor. Yani anlatmak istediğim frame scaling aşırı gereksiz, nvdia DSR ile 4k oynamanız daha mantıklı.

fxaa ve msaa8x'te iken çimenlere girerseniz fps garanti 30 görür.

fxaa kapat ve msaa'yı 4x'e çekip nvidia tsaa'yı (msaa8x'e göre daha fazla fps veriyor ayrıca görüntü kalitesi fena değil) aç. Sorunun çözülmüş olur.

3090'la bile açsan fxaa ve msaa8x'te çimenlere girdiğinde 30'a düşüyor. :D

Arkadaslar selamlar herkese.

Ekran belleginin tamamını kullanmamama ragmen sistem frame scalling Mode'u son ayara getirdim ancak gördügünüz üzere 27 FPS'lerde oynamakta. Bu ekran kartının tamamen Ultra ayarlarda oldugunda FPS performansında sorun yaratmayacagı düsüncesındeyım. Bu arada sistemı yenı topladım.

Bir sorum daha var ayrı bir ekrandan DLSS aktiflestırme gibi bir buton var mıdır?

Herkese tesekkürler.

Eki Görüntüle 813955Eki Görüntüle 813956
bendede var bu

Usta daha düşük sistemle max ayarda 90 fps alıyorum istersen bi nvidia programına sal o ayarlasın ayarları bir de ekran kartının güncellemelerini yaptınmı?

FXAA ve MSAA8X'te iken çimenlere girerseniz FPS garanti 30 görür.

FXAA kapat ve MSAA'yı 4X'e çekip NVIDIA Tsaa'yı (MSAA8X'e göre daha fazla FPS veriyor ayrıca görüntü kalitesi fena değil) aç. Sorunun çözülmüş olur.

3090'la bile açsan FXAA ve MSAA8X'te çimenlere girdiğinde 30'a düşüyor. :D

FXAA FPS yemiyor ki neden kapatsın.

Arkadaşlar selamlar herkese.

Herkese teşekkürler.

Eki Görüntüle 813955Eki Görüntüle 813956

FPS kilidi açıksa bazen 30 FPS'e kilitleyebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı