RTX 3070 için 2K 144Hz vs 1080P 240Hz

Bütçe
3000TL

ker_m

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben RTX 3070 ekran kartlı R5 5600X işlemcili bir PC topluyorum fakat hangi monitörü alsam kararsız kaldım. Daha çok CS:GO, Valorant tarzı oyunlar oynayacağım fakat tabii ki de bir RDR2 falan da oynarım. Hangi monitörü almamı tavsiye ederseniz link de bırakırsanız sevinirim.

Oturduğun yerde oyun oynarken salgılayacağın adrenalin ile, gerçek bir aktivitede adrenalin pompalandığında bile "çok az" sayıdaki insanın yakalayabileceği saniyede 200-240 karelik geçişi yakalayamazsın. Oyun oynarken sağlıklı ve genç biri olmana rağmen 120-144 FPS civarının ötesine zaten ihtiyacın yok. Bu tür gereksiz ve fizyolojik olarak insan sınırlarını aşan sayılarla pazarlama stratejilerini önemsememek lazım. Ben olsam bunun bilincinde olarak 2K 144 Hz tercih ederdim, en azından görselliği ağır basan bir oyun oynarken daha fazla piksel ile daha doğal bir görüntü sağlanmış olur.

Oturduğun yerde oyun oynarken salgılayacağın adrenalin ile, gerçek bir aktivitede adrenalin pompalandığında bile "çok az" sayıdaki insanın yakalayabileceği saniyede 200-240 karelik geçişi yakalayamazsın. Oyun oynarken sağlıklı ve genç biri olmana rağmen 120-144 FPS civarının ötesine zaten ihtiyacın yok. Bu tür gereksiz ve fizyolojik olarak insan sınırlarını aşan sayılarla pazarlama stratejilerini önemsememek lazım. Ben olsam bunun bilincinde olarak 2K 144 HZ tercih ederdim, en azından görselliği ağır basan bir oyun oynarken daha fazla piksel ile daha doğal bir görüntü sağlanmış olur.

Etkileyici bir dil olmuş maşallah hiçbir şey anlamadım ama olsun etkilendim açıkçası :D.

Oturduğun yerde oyun oynarken salgılayacağın adrenalin ile, gerçek bir aktivitede adrenalin pompalandığında bile "çok az" sayıdaki insanın yakalayabileceği saniyede 200-240 karelik geçişi yakalayamazsın. Oyun oynarken sağlıklı ve genç biri olmana rağmen 120-144 FPS civarının ötesine zaten ihtiyacın yok. Bu tür gereksiz ve fizyolojik olarak insan sınırlarını aşan sayılarla pazarlama stratejilerini önemsememek lazım. Ben olsam bunun bilincinde olarak 2K 144 HZ tercih ederdim, en azından görselliği ağır basan bir oyun oynarken daha fazla piksel ile daha doğal bir görüntü sağlanmış olur.

Haklısın. 2k 144Hz daha mantıklı olur.
Üstüne azıcık koyun bunu alın, kesinlikle üzmez.

Tavsiyen için teşekkürler.
RTX 3000 serisi ekran kartları için 2K monitör seçimi daha iyi. Aoc 27" Q27G2U 1ms 144hz HDMI,DisplayPort FreeSync 2K Gaming Monitör
Tavsiyen için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı