RTX 3070 için işlemci ve PSU tavsiyesi

3600X ve 3070 kullanıyorum. 650w 80+ bronz sertifikalı güç kaynağım var. Tüm sistemimi stres testine sokuyorum bakın tüm sistem diyorum sadece bir iki parça değil böyle halde bile 492 watt güç tüketti sistem. Oyunlarda bu değer 350 watt civarında dolaşıyor.

14 saat stres testi yaptım kapanma yaşanmadı.

Kimse ufak bir detayı söylememiş.Elime 4 tane işi bitmiş psu geldi ve 550w sertifakalı 4+ yıl yazılan değerin sadece 450w verebildiğini hatırlatarak sistemi kapattığını zamanla o psu cep telefonu bataryası gibi verimliliğini kaybediyor.Uzun süre kullanmak istiyorsan 650W 750W arası gold psu almanı öneririm.Bakın bronz değil gold.

Kimse ufak bir detayı söylememiş.Elime 4 tane işi bitmiş psu geldi ve 550w sertifakalı 4+ yıl yazılan değerin sadece 450w verebildiğini hatırlatarak sistemi kapattığını zamanla o psu cep telefonu bataryası gibi verimliliğini kaybediyor.Uzun süre kullanmak istiyorsan 650W 750W arası gold psu almanı öneririm.Bakın bronz değil gold.
kondansatör japonsa uzun yıllar gider, cep telefonu gibi verimliliği düşen kısımlar muhtemelen buralardır. en kötü patlar, işçilikle yenisi takılır =)

Geri
Yukarı