RTX 3070 için işlemci ve PSU tavsiyesi

Bakın 225~250W TDP ile gelen MSI 5700XT çok kısa sürelide olsa sadece kart tüm sistem değil 433W çekebiliyor. Bu sebeple isterseniz deneyin ama kapanma veya reset, görüntü gitmesi olursa hemen değiştirin.
msi.jpg

Bakın 225~250W TDP ile gelen MSI 5700XT çok kısa sürelide olsa sadece kart tüm sistem değil 433W çekebiliyor. Bu sebeple isterseniz deneyin ama kapanma veya reset, görüntü gitmesi olursa hemen değiştirin.
Eki Görüntüle 667198

3070'in böyle bir analizi olsa iyi olurdu. Çıktıktan sonra bekleyemem çünkü 15 Ekim'de çıkıyor 20 Ekim'de arkadaşım Amerika'dan dönerken getirecek. Böyle bir kart aldıktan sonra riske girmemek ve kafanın rahat olması daha önemli. Bütçe denkleştirebilirsem alacağım artık.

İşlemciyi değiştirmeyi düşünmüyorum zaten ama alırsam PSU'yu değiştireceğim sanırım.

Çift hattı ayrı bağlayın şemada ki gibi. Bilgisayarda kapanma, reset, görüntü gitmesi olursa yükte değilken bile olabilir. O zaman PSU değişecek. Bence temiz bir 750W Gold bilindik önerilen ürünlerden birisiyle en baştan yola çıkmak sağlıklısı olur.

d7Eb8p.jpg

2700X 2080 Ti'ı besleyebilen bir CPU. O yüzden sıkıntı olmayacaktır. PSU olarak şöyle bir şey iş görür;

Dikkat bu PSU 12V Single rail değil ve 80+ sertifikası yok. Yeni nesil High end sistemler için tavsiye olunmaz.

700 Watt yeterli midir FSP'nin böyle bir ürünü var 80+ Bronze sertifikalı
İşlemci olarak R5 3600 olacak 2K'da oynamayı düşünüyorum 3080'de az olmuştu 3070'de ise daha az olur diye düşünüyorum sıkıntım 700 Watt yeterli midir boşuna mı para verdim

PSU yukseltmeyin, yeterli olacaktir! Bosu bosuna masraf yapmayin. Ekran karti piyasaya geldiginde alip kullanirsiniz. Duruma göre memnun kalmazsiniz islemciyi yukseltirsiniz.

Tam yukte 400W'i bile zor gorur o sistem 3070 ile. Sizin PSU'nuz 12v kanalindan 576w guc sagliyor. Gani gani bos yer kalacak yani.

KANKA BİLİSOSAN BANADA SÖLERMİSİN
işlemci =ryzen 5800x
anakart= asus rog strix b550f gaming
ram= 16gb 3600mhz
ekran kartı= rtx 3070 o.c pny
sıvı soğutma =THERMALTAKE Water 3.0 360 ARGB Sync 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu
disk= samsung 970 ssd
700w 80+ FSP PSU VAR SIKINTI ÇIKARMI ACABA ?

Geri
Yukarı