RTX 3070 için monitör Tavsiyesi

Bütçe
4000

Bunu önerebilirim size 240 Hz şart mı bilmiyorum ama 165 Hz'de FPS oyunlarında vuruş kaçırmazsınız sorun olmaz diye düşünüyorum bunu bir inceleyin.
Sebebini de yazar mısınız.
Arkadaşlar FPS oyunları oynadığımdan dolayı 240Hz monitör seçimi yaptım lakin darboğaz diyor iseniz 2K 144-165Hz monitörlere açığım ama darboğaz olayını açıklar mısınız çok etkiler mi?

RTX 3070 ekran kartı 1920X1080 için üretilmedi 2K onun için en iyisi.

Sebebini de yazar mısınız
Arkadaşlar fps oyunları oynadığımdan dolayı 240hz monitör seçimi yaptım lakin darboğaz diyor iseniz 2k 144-165hz monitörlere açığım ama darboğaz olayını açıklar mısınız çok etkiler mi ?
Düşük çözünürlükte (1920x1080) o ekran kartını işlemci besleyemez, yani işlemcinin gücü yetmeyeceği için ekran kartınız ancak %60-%80 arası çalışır tam verim alamzsınız. 2K veya 4K çözünürlükte işlemciye binen yük azaldığı için ekran kartınızı tam performans kullanabilirsiniz. 144hz veya 165hz sizi tatmin edecektir. 240hz ile arasında o kadar fark yok. Zaten 2K kalitesinde oyun oynamak varken neden 1080p almak isteyesiniz ki. Üstelik 2K 144HZ mönitör alabiliyorken.

Monster malzeme kalitesinden dolayı çok sıcak bakmıyorum ve yukarıda bahsetmemişim kusura bakmayın en fazla 27 inc olsun

FPS ağırlıklı oynadığım için 240Hz düşünüyordum ama eğer bu darboğaz olayı yaşanır ise 2K 165 HZ veya 2K 144Hz monitör tavsiyelerine açığım ama darboğaz olayını açıklar mısınız lütfen

Sebebini de söyler misiniz

Oyunda takılma olur yani oyun zevkin gider oyundan zevk alamazsın. Bir de bu ekran kartı 2K için biçilmiş kaftan.

Bu monitörde bayağı iyi zaten diğeri ile nerede ise aynı diğerinde dikkat etmediğim bir şey var o FreeSync AMD içindi sanırım ama sizin bu gönderdiğin G-Sync yani NVIDIA için arasındaki fark bu mesela oyunda 200 FPS alıyorsunuz diyelim ama monitörünüz 165 Hz yani en fazla 165 Hz'de oynarsınız 200 FPS olduğunu fark etmezsiniz ayrıca FPS çok olunca ekranda yırtılmalar oluyor kesik kesik yani G-Sync bunu önlemek için var ama oyun içi v-Sync açıp da yapabilirim deyip 1782 TL kurtarmış olursunuz ama bütçem alabilecek kadar var ise elbette sizin gönderdiğinizi alırdım çünkü sizin ekran kartınıza göre ama kesinlikle İtopya'dan almayın uzak durun.

Bu monitörde bayağı iyi zaten diğeri ile nerede ise aynı diğerinde dikkat etmediğim bir şey var o FreeSync AMD içindi sanırım ama sizin bu gönderdiğin G-Sync yani NVIDIA için arasındaki fark bu mesela oyunda 200 FPS alıyorsunuz diyelim ama monitörünüz 165 Hz yani en fazla 165 Hz'de oynarsınız 200 FPS olduğunu fark etmezsiniz ayrıca FPS çok olunca ekranda yırtılmalar oluyor kesik kesik yani G-Sync bunu önlemek için var ama oyun içi v-Sync açıp da yapabilirim deyip 1782 TL kurtarmış olursunuz ama bütçem alabilecek kadar var ise elbette sizin gönderdiğinizi alırdım çünkü sizin ekran kartınıza göre ama kesinlikle İtopya'dan almayın uzak durun.
G-SYNC ve FreeSync çok önemli teknolojiler. Başka türlü ciddi yırtılma olabiliyor ekranda. V-Sync ile de hem FPS düşüyor hem de gecikme artıyor. Monitörde FreeSync/G-SYNC'e önem verin

Güzel gibi duruyor, kullanan varsa onun da yorumunu almak lazım. İtopya'dan alınır mı orasını bilemem.
Oyunda takılma olur yani oyun zevkin gider oyundan zevk alamazsın. Bir de bu ekran kartı 2K için biçilmiş kaftan.
Düşük çözünürlükte (1920x1080) o ekran kartını işlemci besleyemez, yani işlemcinin gücü yetmeyeceği için ekran kartınız ancak %60-%80 arası çalışır tam verim alamzsınız. 2K veya 4K çözünürlükte işlemciye binen yük azaldığı için ekran kartınızı tam performans kullanabilirsiniz. 144hz veya 165hz sizi tatmin edecektir. 240hz ile arasında o kadar fark yok. Zaten 2K kalitesinde oyun oynamak varken neden 1080p almak isteyesiniz ki. Üstelik 2K 144HZ mönitör alabiliyorken.
Öncelikle hepinize teşekkür ederim itopyayı neden tavsiye etmediğinizi söyler misiniz

Geri
Yukarı