RTX 3070 için PSU önerisi

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RTX3070 ekran kartına ve Corsair CV650 80+ Bronze PSU'ya sahibim. R5 5600X işlemcim olmasına rağmen bazı oyunlarda GPU kullanımının az olduğuna ve çektiği gücün anlık düşüşler yaşadığını gördüm. Güç kaynağımda sadece tek bir PCI-e çıkışı var ve ikiye ayrılıyor. Ben besleyemediğini ve oyunlardaki düşüşlerin bundan kaynaklandığını düşünmeye başladım. 200 300 TL yukarı aşağı oynayacak şekilde 2000 TL'ye PSU önerilerinize açığım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
650W'lık PSU zaten yeterli. GPU kullanımının az yada fazla olmasının güç kaynağıyla alakası olmadığını düşünüyorum. Oynadığınız oyunla alakalı.

Hocam amazonda bunu buldum, sizce fiyatını hakediyor mu? Modüler olması da fena olmaz. Kasa daha hoş duruyor zannımca.

650W'lık PSU zaten yeterli. GPU kullanımının az yada fazla olmasının güç kaynağıyla alakası olmadığını düşünüyorum. Oynadığınız oyunla alakalı.
Sizce CPU fazla yiyen oyunlarda 3000MHZ OLoy RAM kullanmamdan dolayı sorun yaşıyor olabilir miyim? 3600MHZ RAM'ler R5 5600X için daha mı iyi olur?

Sizce CPU fazla yiyen oyunlarda 3000MHZ OLoy RAM kullanmamdan dolayı sorun yaşıyor olabilir miyim? 3600MHZ RAM'ler R5 5600X için daha mı iyi olur?
Sizin sisteminiz tüm gücüyle çalışsa bile miktar 400W bile olmaz. O yüzden boşuna güç kaynağı almayın. Ram ise çok bir şey farketmez.

Hocam Amazon'da bunu buldum, sizce fiyatını hak ediyor mu? Modüler olması da fena olmaz. Kasa daha hoş duruyor zannımca.

Sizce CPU fazla yiyen oyunlarda 3000MHz oloy RAM kullanmamdan dolayı sorun yaşıyor olabilir miyim? 3600MHz RAM'ler R5 5600X için daha mı iyi olur?

Hocam cx-F serisi PSU'larda coil whine var. Buna bakabilirsiniz.
Edit(halihazırda 650W PSU'nuz varmış değiştirmeye gerek yok)

Geri
Yukarı