RTX 3070 için PSU önerisi

Bütçe
2500-3500
Yetersiz olduğu ile alakalı nasıl bir sorun yaşattı? 650 yeterli gelmesi gerek.
Bundan öncede konu açmıştım detaylı bakabilirsin. Kısaca şöyle diyim oyunlarda ekran kartının kullanımı belirli bir seviyeye çıktığında pc kendini resetliyor veya görüntü gidiyor. 650w kullandığım psu xigmatek marka vatan bilgisayardan 5-6yıl önce almıştım.Sorunun bu olduğunu düşündüğüm için psuyu değiştirme kararı aldım. RDR2 vs oynadım hiçbir sorun yapmadı en son spiderman oynadım açık dünyasında hiçbir sorun yok fakat arasahnelere geldiğimde ekran kartı kullanımı %99 oluyor kasadan acayip bir fan sesi geliyor ve pc kendini resliyor.

Calibre ya da X-Power tahminimce, epey kötü evet.

SilentStorm fazlasıyla yeterli ve kaliteli.
Öncelikle öneriniz için teşekkürler. Evet Calibre serisi bir PSU kullanıyorum. Zaten iyi bir marka, model değil ve eskide bir PSU olduğundan dolayı sorununda bundan olduğunu düşünüyorum. Sorunumun ekran kartından gelmediğini düşünüyorum çünkü ekran kartının pin girişlerinden birinde kırmızı ışık yanıyor araştırdığımda PSU arızası olduğunu gösteren bir ışıkmış galiba. Yük altındada güçlü bir kart olan 3070 için gerekli güçü veremediği için sisteme reset attığını düşünüyorum.
Sizce sorun PSUda mı yoksa GPUda mı?

Yeni PSU aldım 1 gündür deniyorum hem ekran kartındaki kırmızı ışık gitti hem de ekran kartına yük bindiğinde PC'nin kapanması gibi bir sorun yaşamadım. Sorun PSU ile alakalıymış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı