RTX 3070 için sıvı soğutma önerisi

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
AralGame Promotör
Arkadaşlar merhaba, yeni almış olduğum ekran kartımda oyunlarda 77-78 derecelere kadar çıkıyor. Bir sorun olacağı için değil ama hep bu zaman kadar sistemimdeki parçaları serin kullandım halada öyle devam etmek istiyorum. Aklıma gelen ilk çözüm ekran kartına Custom sıvı soğutma almak oldu. Ama almadan önce başka bir çözüm var mı? Yoksa başka bir yol var mı sizlere danışmak istedim. Amacım ekran kartımı yıpratmadan uzun vade kullanmak. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Custom sivi sogutma yapmak istemiyorsan tek çözüm sıvı metal.

Nzxt Kraken G12 alıp 240mm sıvı soğutma ile kullananlar gördüm custom sıvı soğutmadan hem daha uygun hemde daha iyi olmazmı ?​

Yan-ön kapakları sökün. En az 10 derece azalır.
Maalesef 1-2 derece ana düşüyor. Kasamın önü mesh 3 fan mevcut, 1 adet egsoz fanı var. Ve kasamın üzerinde de sıvı soğutma var 240mm'lik.

Nzxt Kraken G12 alıp 240mm sıvı soğutma ile kullananlar gördüm custom sıvı soğutmadan hem daha uygun hemde daha iyi olmazmı ?​

Maalesef 1-2 derece ana düşüyor. Kasamın önü mesh 3 fan mevcut, 1 adet egsoz fanı var. Ve kasamın üzerinde de sıvı soğutma var 240mm'lik.
Nzxt kullanarakta yapabilirsin ama ekran kartın çok çirkin bir görüntü alacak ve VRM'ler için ayrıca bir fan sabitlemen gerekecek. En mantıklısı 300TL verip sıvı metal kullanmak.

Nzxt kullanarakta yapabilirsin ama ekran kartın çok çirkin bir görüntü alacak ve VRM'ler için ayrıca bir fan sabitlemen gerekecek. En mantıklısı 300TL verip sıvı metal kullanmak.
Ekran kartımın soğutma bloğunun kalitesinin çok düşük olduğunu düşündüğüm için sıvı soğutmaya yöneldim. Vram'lere faydası olmayacaksa sıvı soğutma almamın tabi ki mantığı yok. Sıvı metal'den kastınız nedir tam hatırlayamadım da ?

Ekran kartımın soğutma bloğunun kalitesinin çok düşük olduğunu düşündüğüm için sıvı soğutmaya yöneldim. Vram'lere faydası olmayacaksa sıvı soğutma almamın tabi ki mantığı yok. Sıvı metal'den kastınız nedir tam hatırlayamadım da ?
Elektriği ileten bir TIM. Yani termal macun gibi ama elektriği iletiyor o yüzden uygulanırken dikkatli olunması gerekiyor.

Elektriği ileten bir tım. Yani termal macun gibi ama elektriği iletiyor o yüzden uygulanırken dikkatli olunması gerekiyor.

Anladım araştıracağım. VRAM ısı artmasını söylediğiniz için çok teşekkür ederim başı ağrıyan birçok kullanıcı buldum. Teşekkürler bilgilendirmeniz için.

Hocam ne yaptınız soğutma için paylaşırsınız bende de aynı karttan var bir çözüm bulamadım henüz
Hocam kartı iade edip RX 6800 XT aldım. 55 dereceyi geçmiyor hiç bir oyunda. RTX 6800 XT MSİ Gaming X 3 fanlı modelden aldım. Msi veya Asus Tuf alacaktım gayet memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı