RTX 3070 laptopta Warzone kasiyor

ElmirKerimov

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bende RTX 3070 Intel i7 12650h 16 GB RAM'li bir laptop var. Warzone 2.0'da en dusuk grafiklerde DLSS acik zar zor 100 FPS ailyorum. Bu normal mi? Fortnite'ta normal ayarlarda 150-160 FPS aliyorum. Ancak YouTube'dan bakinca millet ayni sistemle wz da 150 FPS aliyor normal grafiklerde DLSS kapali. Cok sinir bozucu bir olay. Cevaplarsaniz sevinirim. Yukledigim resimde cok daha kasiyor ancak bu yuksek grafik

warzone.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop'lar için çözüm geldimi acaba? 1650 ti i5 10200h var, çözünürlüğü 1600x900 yapıyorum, oyun içinden nis'i açıyorum, perfonmansa alınca, fazla kasmıyor, kalite veya dengelide fps drop girmeye başlıyor. Oyun güzel, fps sıkıntı. Monster olduğu için, işlemci hızı sabit 2.4'de tutuyorum. Ayrıca oyuna girerken işlemci %90 hatta %100 kullanıp, oyunu donduruyor. Proces lasso ile, islemci kullanımını düşürdüm fakat fps hep aynı. Ayrıcs nis'i açtığımda, perfonmans aldığımda felaket bulanık oluyor. Fsr felan alınca, fps aynı hic artmıyor. Acilen güncelleme gelmeli oyuna.
10200H tarzı 4/8 yapıda işlemciler bu tarz oyunlar için yetersiz. İlk oyun için de geçerliydi bu. Ben 10300H ile Warzone 1'i bile adam akıllı oynayamıyordum. Hızı sabitlemeniz hata aslında, zaten o işlemci o oyunda boğuluyor, bırakın gittiği yere kadar gitsin kendisi.

10200H tarzı 4/8 yapıda işlemciler bu tarz oyunlar için yetersiz. İlk oyun için de geçerliydi bu. Ben 10300H ile Warzone 1'i bile adam akıllı oynayamıyordum. Hızı sabitlemeniz hata aslında, zaten o işlemci o oyunda boğuluyor, bırakın gittiği yere kadar gitsin kendisi.
Valla zar zor, 35-50 fps gidip geliyor. Keşke laptop alacağıma masaüstü toplasaydım :) hem ısınma sorunu olmazdı, hem tam güçte çalışırdı.

Burası da değil sağ taraftaki 3 sekmede de olacağını sanmıyorum alt taraftakileri atın hocam.
kanka simdi fark etdim bilgisayarin ustunde mux switch yaziyor ancak orda yok.eskiden bilgisayarda hem intel ekran kartimdan faydalana biliyordum hemde rtx 3070 den.ancak simdi intel grafikleri kontrol merkezine girdigim zaman boyle bir yazi cikiyor.sence intel karti devre disi ffalan kaldigi icin mux switch kapali gozuke bilirmi?

Dosya Ekleri

• intel.png
    intel.png
    693,5 KB · Görüntüleme: 23
Kanka simdi fark ettim bilgisayarin ustunde MUX Switch yaziyor ancak orada yok. Eskiden bilgisayarda hem Intel ekran kartimdan faydalana biliyordum hem de RTX 3070'den. Ancak simdi Intel grafikleri kontrol merkezine girdigim zaman boyle bir yazi cikiyor. Sence Intel karti devre disi ffalan kaldigi icin MUX Switch kapali gozukebilir mi?

Hocam MUX Switch'in amacı zaten Intel ekran kartını devre dışı bırakmaktır bilgisayarınızda MUX var ama Armoury cratede neden yok anlamış değilim hocam BIOS'a girip mshybrit mode veya MUX Switch ismi olup olmadığına bakabilir misiniz?

Hocam MUX Switch'in amacı zaten Intel ekran kartını devre dışı bırakmaktır bilgisayarınızda MUX var ama Armoury cratede neden yok anlamış değilim hocam BIOS'a girip mshybrit mode veya MUX Switch ismi olup olmadığına bakabilir misiniz?
Armory de Ultimate GPU yani ultra güç ekran kartı mı ne o seçenek zaten MUX

Yeni konular

Geri
Yukarı