RTX 3070 Leauge Of Legends'da FPS düşmesi

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
1440p çözünürlükte 144 FPS sabitleyerek oynuyorum. Ama fight esnasında FPS 105'lere kadar düşüyor, kasıntı bir görüntü oluşuyor. Sistem özelliklerime göre olmaması gereken bir durum olduğunu düşünüyorum. Oyun SATA 3.0 SSD'de kurulu durumda. Bir çözüm bulabilirseniz sevinirim.
Sistem: RTX 3070, Ryzen 5 3600, 2x8 3600 MHz RAM, Gigabyte Aorus B 450 M Anakart.
Grafik ayarları en yüksekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun grafiklerini en düşüğe alın, AMD ekran kartı kullancısıyım ve aynı yaşadığınız sorunu bende yaşıyordum, sadece grafikleri yüksekten en düşüğe aldığımda FPS 144-143 arası gidip geliyor, sabitlemezsem 144-180 arası gidip geliyor. Eskiden bilgisayarı aldığım dönem ise 144 FPS sabit alıyordum fakat şu anda öyle bir şey yaşanmıyor.

256 GB SSD ye sahibim ve SSD deki yer 30-20 GB kaldığında FPS değerlerim 20-30 a 10 a düşüyordu, bilgisayarıma virüs girdiğini düşünmüştüm fakat sadece yeterli yer olmayışı FPS düşüşüne yol açtığını fark ettim. Ayrıca mümkünse NVIDIA ayarlarını sıfırlayarak tekrar deneyin, AMD üzerinde fazla FPS verdiğini iddia eden noktaları, artıları yaptığımda LoL de FPS arttırması yerine FPS azalttırması ve 144-100 civarına düşürdüğünü gördüm.

3000 serisi kartlar 1060 kart gibi sabit 144 veyahut daha üstünü aldırttırmıyor diye okumuştum bunun sebebi ise yeni nesil kartlar gücünü pek ortaya koyamıyor yada bir çeşit optimizasyon sorunu olduğu için diye okumuştum. GTX 1050 Ti ve dandik işlemciye sahip arkadaşım bile 120 FPS alabilirken ben bu sistem ile format önceden 90 a düşen bir oyun ile oynuyordum, siz düşünün. Forumda League of Legends performans arttırma ve sanal çekirdekleri kapatarak gerçek çekirdekler ile daha fazla FPS aldıran yöntemler olduğunu duymuştum, ayrıca şuradaki çözümleri de sıra ile deneyin: https://answers.microsoft.com/tr-tr...rmans-ve/9af8d097-4c76-4e52-8b37-f36da8a18fe8

Son olarak bütün sisteminizi güncelleyin ve ekran kartınızı DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin, Windows 10 kendisi eski ekran kartı sürücüsünü yüklemeyi deneyebilir bunun için şu konuyu inceleyin NVIDIA da belki aynı sorunu yaşıyor olabilirsiniz fakat emin olmakta fayda var diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı