RTX 3070 Palit Gaming Pro OC GPU boşta 60 C güvenli mi?

Ringwraith545

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3070 Palit gamingpro OC kullanıyorum normalde fanları boştayken %30 da kullanıyordum daha aşağı inmiyordu ama Afterburner'dan kullandığım planı kapatınca %0'a indi 60 C'nin üstüne çıkınca fanlar çalışıyor ancak durum böyle olunca bilgisayar boştayken GPU 60C'ye ulaşıyor. Böyle kullanmak güvenli midir? Fanları %30'da kullanmak pek istemiyorum çünkü sesi duyabiliyorum ve dikkatim dağılıyor.

60 derecede çalışmasında bir sorun yok. Sistemde mining virüsü veya arka planda sistem kaynaklarını sömüren bir şey olsa zaten kart daha da ısınmaya başlar ve fanları döndürür. Boştaki sıcaklıklar zaten önemli değil. Gün içinde fanları dönmeyen bir kartın sıcaklıkları 60 da olur 50 de olur. Bu arada böyle durumlarda monitör de etkili. Arkadaşın monitörü 2k 144hz. Elinizdeki verilerle tutmamasının sebeplerinden birisi de bu.

RTX 3070 Palit gamingpro OC kullanıyorum normalde fanları boştayken %30 da kullanıyordum daha aşağı inmiyordu ama Afterburner'dan kullandığım planı kapatınca %0'a indi 60 C'nin üstüne çıkınca fanlar çalışıyor ancak durum böyle olunca bilgisayar boştayken GPU 60C'ye ulaşıyor. Böyle kullanmak güvenli midir? Fanları %30'da kullanmak pek istemiyorum çünkü sesi duyabiliyorum ve dikkatim dağılıyor.
60 derece kritik bir sıcaklık değil ama boştayken 60 derece olması pek normal değil. Ya kasanız çok kötü ya da arka planda çalışan bir şeyler var.

Ya PC'ye mining virüsü bulamış ya da, termal macun silinmiş 2'sinden biri.

İşlemci: 9 th gen Intel Core i5-9400F LGA1151.

Anakart: ASUS Prime H310M-A r2.0

Ekran kartı: Radeon RX 470 4 GB 256 Bit.

RAM: Neo Forza DDR4 8 GB 2666 MHz.

SSD: WD Green 240 GB.

Geçen gün siteye girince Kaspersky indirmeye izin verdi. Tam tarama yaptım sonuç çıkmadı. Yukarıda yazdığım sisteme sahibim.

İşlemci: 9 th gen Intel Core i5-9400F LGA1151.

Anakart: ASUS Prime H310M-A r2.0

Ekran kartı: Radeon RX 470 4 GB 256 Bit.

RAM: Neo Forza DDR4 8 GB 2666 MHz.

SSD: WD Green 240 GB.

Geçen gün siteye girince Kaspersky indirmeye izin verdi. Tam tarama yaptım sonuç çıkmadı. Yukarıda yazdığım sisteme sahibim. Boşta 36 derece iyi midir?
Boşta derken Opera GX, Discord ve Steam açık.

Normal.

Nasıl dostum boşta diyor arkadaş.
Fanları dönmeyen bir kartın günlük kullanımda o derecelere ulaşması normal geldi bana. Video izlemek veya internette gezinmek de etkiler. Boşta demesini her şey kapalı olarak düşünmedim. 60 derece de tehlikeli bir sıcaklık değildir ekran kartı için konu sahibi için yazıyorum.

Geri
Yukarı