RTX 3070 PC kendi kendine mavi ekran hatası verdi

unknownpower

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu gün bilgisayar boşta iken birden mavi ekran verdi. Sebebi nedir yardımcı olur musunuz?
Drive'a attım buradan indirebilirsiniz.
Merhaba arkadaşlar, bu gün bilgisayar boşta iken birden mavi ekran verdi. Sebebi nedir yardımcı olur musunuz?
Drive'a attım buradan indirebilirsiniz.

Anakart: ASUS ROG STRIX B550-E
İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X.
RAM: G.Skill Trident Z RGB 3600MHz CL16.

Son düzenleme:
BIOS güncel değil güncelleyin:

BIOS default edip kaydedin.

Vanguard, ASUS yazılımlarını, IObit yazılımlarını, Samsung yazılımlarını kaldırın.
Logitech sürücülerini güncelle güncel değilse güncelse yazılımlarını kaldır. Steam güncel değilse güncelle.
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü kurun.

Sil dediklerinizi BIOS'u güncelledikten sonra mı geri yüklemeliyim?

Hocam soylediklerinizi yaptım BIOS'u güncelledim Windows'un Boot süresi 63sn ye çıktı söylediğiniz sürüm beta idi ondan olabilir mi?

BIOS güncel değil güncelleyin:

BIOS default edip kaydedin.

Vanguard, ASUS yazılımlarını, IObit yazılımlarını, Samsung yazılımlarını kaldırın.
Logitech sürücülerini güncelle güncel değilse güncelse yazılımlarını kaldır. Steam güncel değilse güncelle.
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü kurun.

Yani bilgisayar 63 saniyede mi açılıyor?

İlk 3 açılışta falan öyle oldu sonra düzeldi normal açılıyor şu an. Mavi ekran almadım şu anlık aldığımda da çok tesadüf eseriydi. Bir de bir sorum daha olacaktı, RAM'lerim CL 16 3600MHz de iken bilgisayar açılmıyor ama CL 17 yaparsam ya da 3400MHz'ye düşürürsem açılıyor sebebi ne olabilir?

Dediklerimizi yaptıktan sonra tekrar mavi ekran aldıysanız minidump paylaşın.

RAM'lerim CL 16 3600MHz de iken bilgisayar açılmıyor ama CL 17 yaparsam ya da 3400MHz'ye düşürürsem açılıyor sebebi ne olabilir?
Bunun hakkında bir fikrim yok. @Murat5038 sana yardımcı olabilir bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı