RTX 3070 R5 5600X sistemde Star Wars Jedi: Fallen Order FPS düşüşü

0re21

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selamlar,

Steam üzerinden EA Play üyesi olup Star Wars Jedi: Fallen Order indirip oynamaya başladım fakat oyun ilk andan itibaren sinematik geçiler dahil öyle kasıyor ki ışın kılıcını bile sallayamaz duruma geliyorum.
Oyunu 1440p Epic ayarlarda oynuyorum. Sistemim RTX 3070 + Ryzen 5 5600X + 16 GB 3600MHz RAM bileşenler. Cyberpunk 2077'i kasmadan çok rahat RTX Ultra ayarlarda oynadım misal bu sistemle. Oyun yeni çıkmış olsa optimizasyon sorunlar var diyeceğim ama oyun neredeyse 1,5 senelik. Biraz araştırdığımda ilk çıktığı zamanlar bu tarz sorunlar yaşayanlar olmuş ama optimizasyon yamaları gelmiş oyuna sonradan. Bilmediğim atladığım bir şey var mıdır acaba? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende yeni başladım oyuna, 2 saat oynadım. Bende de sorunlu FPS düşüşleri oluyor. Muhtemelen oyundan kaynaklı. Oyunu 60 FPS'de oyna, konsollar için yapıldığından biraz sıkıntılı oyun.

Bende yeni başladım oyuna, 2 saat oynadım. Bende de sorunlu FPS düşüşleri oluyor. Muhtemelen oyundan kaynaklı. Oyunu 60 FPS'de oyna, konsollar için yapıldığından biraz sıkıntılı oyun.
Onu da denedim aslında; hem 1440p 'de hem 1080p 'de 60fps ye sabitleyip de denedim yine da aynı derecede kasmaya devam etti :/ aşırı kasmasa hani idare edim diyeceğim de aksiyon anlarında öyle kasıyor ki oyun mu oynuyoruz işkence mi çekiyoruz belli değil.
Optimizasyonu sorunlu oyunun.
Evet ya ne yazık ki 1,5 senelik oyun bu gün hala en üst seviye sistemlerde bile düzgün çalışmıyormuş. Okuduklarım kadarıyla çoğu kişi bu FPS kasmalarından sinir olup oyunu bırakmış. Sanırım benim de sonum oraya doğru gidiyor :/

Evet ya ne yazık ki 1,5 senelik oyun bu gün hala en üst seviye sistemlerde bile düzgün çalışmıyormuş. Okuduklarım kadarıyla çoğu kişi bu FPS kasmalarından sinir olup oyunu bırakmış. Sanırım benim de sonum oraya doğru gidiyor :/
Kuzenim 1050 ile normal ayarlarda rahatça oynamıştı, ama yüksek performanslı bilgisayarlarda sorun oluyor, ilginç oyun gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı