RTX 3070 R7 5700X sistem nasıldır?

Mr.Kitty

Hectopat
Çoğu parçayı forumdan esinlenerek sipariş ettim. Sizce videodaki sistem nasıl herhangi bir uyum problemi var mı? Hazır sistemlerde tam olarak istediğim ürünler yoktu. O yüzden kendim topladım. Biraz fiyat yüksek çıktı farkındayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Full setup olsa dahi fiyat biraz yüksek. Ufak tefek fiyat ayarlamalarıyla (indirim, belki sıfıra yakın ikinci el) yaklaşık 5K'ya kadar fiyat indirebilirdin. Onun dışında PSU çok düşük kalmış sisteme göre. En azından sağlam bir 750W görmek isterdim. Ayrıca aldığınız iki SSD diskte de DRAM bulunmamakta. Yani en azından 1TB olanı DRAM'li bir model tercih etmeniz gerekirdi. (DRAM bir çok açıdan avantaj sağlayan bir bileşen.)

Full setup olsa dahi fiyat biraz yüksek. Ufak tefek fiyat ayarlamalarıyla (indirim, belki sıfıra yakın ikinci el) yaklaşık 5K'ya kadar fiyat indirebilirdin. Onun dışında PSU çok düşük kalmış sisteme göre. En azından sağlam bir 750W görmek isterdim.

Elimde High Power Performance Gold 600W böyle bir PSU daha var sizce bu sisteme bu daha mı mantıklı olur? İki PSU arasından hangisi daha iyi?

Hocam hepsi sıfır mı bilmiyorum ama bazı ürünler ikinci el tercih edilip bütçe açığı oluşturulup ekran kartına mesela yönlendirilebilirdi. Hayırlı olsun. Güç kaynağınız yeterli sorun yaratmaz ama ileride ekran kartı güncellemesi falan yapacaksanız bir tık yükseltmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle hayırlı olsun bence biraz pahalı olmuş ekran karti anakart islemci ve RAM sıfır olmakla birlikte yuvarlak hesap 35-38 k civarı DDR5 sistem topladim ikinci el iyice arastirip DDR5 toplanabilirdi bence ama boyle tercih etmişsin tekrardan hayırlısı olsun.

Öncelikle hayırlı olsun bence biraz pahalı olmuş ekran karti anakart islemci ve RAM sıfır olmakla birlikte yuvarlak hesap 35-38 k civarı DDR5 sistem topladim ikinci el iyice arastirip DDR5 toplanabilirdi bence ama boyle tercih etmişsin tekrardan hayırlısı olsun.

Haklısınız. Biraz sabırsızım indirim dahi bekleyemedim. İkinci el bana pek hitap etmiyor. Problemli insanlarla gireceğim diyaloglar falan benim için zor şeyler. Biraz pahalı olsun ama riskli olmasın. Ayrıca teşekkür ederim.

Hocam hepsi sıfır mı bilmiyorum ama bazı ürünler ikinci el tercih edilip bütçe açığı oluşturulup ekran kartına mesela yönlendirilebilirdi. Hayırlı olsun. Güç kaynağınız yeterli sorun yaratmaz ama ileride ekran kartı güncellemesi falan yapacaksanız bir tık yükseltmenizi tavsiye ederim.

Güç kaynağı hakkındaki yorumunuz rahatlattı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı